همکاری برزیل و دانمارک برای تولید مونو اتیلن گلایکول تجدیدپذیر

(سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷) ۱۲:۱۵

شرکت پتروشیمی براسکم برزیل و هالدور تاپسو دانمارک اعلام کردند:باتکمیل عملیات ساخت و ساز و پیش راه اندازی دمو پلنت برای تولید مونو اتیلن گلایکول (MEG) تجدیدپذیر نخستین گام مهم انجام شد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، شرکت پتروشیمی براسکم برزیل و هالدور تاپسو دانمارک در بیانیه ای در تاریخ 6 فوریه اعلام کردند: با تکمیل عملیات ساخت و ساز و پیش راه اندازی دمو پلنت (demonstration plant) فرآیند MOSAIK برای تولید مونو اتیلن گلایکول (MEG) تجدیدپذیر، نخستین مرحله مهم مطابق برنامه ریزی و جدول زمانبندی صورت پذیرفت.
دموپلنت یادشده در لینگبی دانمارک واقع است و گامی مهم به سوی ارتقاء فرآیند MOSAIK برای تبدیل شکر به محصولات زیست شیمیایی (sugar-to biochemicals solution) و تولید در مقیاس صنعتی محسوب می شود. این دموپلنت تمامی ویژگی های کلیدی طراحی این فناوری را به نمایش می گذارد.
با رسیدن به مرحله بهره برداری که برای اول ماه مارس امسال برنامه ریزی شده است؛ پروژه یادشده قادر خواهد بود سالانه بیش از 100 تن گلیکولالدهید (glycolaldehyde) تولید کند که بعدا به مونو اتیلن گلایکول تبدیل می شود. مونو اتیلن گلایکول یک جزء کلیدی در تولید پلی اتیلن ترفتالات (PET) به شمار می رود که در ادامه زنجیره فرآوری قرار دارد.
به موازات اجرایی کردن گام اول فرآیند، براسکم و هالدور تاپسو عملیات ساخت و ساز گام بعدی را که تبدیل به مونو اتیلن گلایکول در بخش پایین دستی است؛ تکمیل می کنند. انتظار می رود تکمیل مکانیکی آن پیش از پایان سال جاری میلادی محقق شود.
در حال حاضر مونو اتیلن گلایکول از خوراک مبتنی بر سوخت های فسیلی مانند نفتا، گاز و یا زغال سنگ تولید می شود. اما فرآیند جدید برای تولید این محصول از زیست توده (biomass) در چند گام است.


تعداد بازدید : ۵۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید