در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی:

ساخت و راه اندازی ترانسفورماتور پتروشیمی امیر کبیر توسط متخصصان داخلی

(شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۳۱

ترانسفورماتور اکسترودر واحد HD پتروشیمی امیرکبیر با تکیه بر توان و دانش متخصصان ایرانی در کوتاه ترین زمان ممکن با موفقیت ساخته و راه اندازی شد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، بر اساس تست های سالیانه اداره تعمیرات برق واحد HD به علت خرابی کاغذ عایق، این ترانسفورماتور دچار فرسودگی شده و امکان تداوم استفاده از آن وجود نداشت، از سویی باتوجه به خارجی بودن شرکت سازنده آن در صورت عدم تعویض و نصب فوری آن روند تولید در این واحد ممکن بود با توقف طولانی مواجه شود.

از این رو با موافقت مدیریت، تصمیم خرید و ساخت ترانسفورماتور جدید اتخاذ شد که با بهره گیری از دانش و توانمندی متخصصان داخلی در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، ترانس جدید با ظرفیت 10 مگاولت آمپر توسط شرکت داخلی ایران ترانسفو ساخته و تحویل داده شد، پس از آن در کمترین زمان ممکن عملیات تعویض ترانس توسط مهندسان و متخصصان شرکت انجام و اکسترودر واحد HD راه اندازی شد.

گفتنی است، ترانس قدیم که توسط شرکت اسپانیایی آلستوم طراحی و نصب شده بود، با ظرفیت 7.5 مگاولت آمپر برای تغذیه الکتروموتور 5.6 مگاولتی و درایو 8 مگاواتی بود که 87 درصد بار نامی خود کار کرده است.

تعداد بازدید : ۶۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید