بازدید مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از طرح های پتروشیمی پایتخت انرژی

(چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۰۷

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفری دو روزه به عسلویه از طرح های پتروشیمی دنا، کیمیای پارس، سبلان و هنگام بازدید کرد.

به گزارش نیپنا؛  بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور در منطقه عسلویه، از شهرک پردیس جم و طرح های پتروشیمی دنا، کیمیای پارس، سبلان و هنگام و همچنین مجتمع پتروشیمی جم بازدید کرد و در جریان آخرین اقدام های انجام شده از سوی مدیران این طرح ها  قرارگرفت.

گفتنی است که معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در جلسه ای که پس از این بازدید ها با حضور مدیران عامل طرح های پتروشیمی مستقر در منطقه عسلویه  برگزار شد در جریان برخی مشکلات و مسائل موجود در مسیر پیشرفت طرح ها قرار گرفت و مدیران عامل دیدگاه های خود را ارائه کردند، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در پایان این جلسه نسبت به  لزوم رفع موانع تاکید کرد و خواستار شتاب در ساخت طرح های توسعه ای شد.

از برنامه های کاری رئیس هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفر عملیاتی خود به پایتخت انرژی کشور، حضور در سومین اجلاس مدیران و روسای روابط عمومی های صنعت پتروشیمی است.

گفتنی است؛  طرح های متانولی پتروشیمی دنا و پتروشیمی سبلان به سهامداری شرکت انرژی سپهر، هر کدام با ظرفیت اسمی سالانه 1650 هزار تن تا پایان آذر ماه امسال به ترتیب در حدود  60  و 79 درصد پیشرفت فیزیکی را در برنامه خود به ثبت رسانده اند.

همچنین، طرح متانول شرکت شیمیایی پارس خاورمیانه به مالکیت پترو فرهنگ ۸۴.۱درصد مدیریت توسعه سرمایه گذاری  گروه پتروشیمی ایرانیان۱۰.۸درصد و سایر سهامدارن۵.۱ درصد و  با ظرفیت اسمی سالانه 1650 هزار تن، (تا پایان آذر ماه) پیشرفتی در حدود 87 درصد را به خود اختصاص داده است.

طرح آمونیاک و  اوره پتروشیمی هنگام نیز با مجموع ظرفیت اسمی 1800 هزار تن در مدت یاد شده فوق 69 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، این طرح از مجموعه طرح هایی است که توسط شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس اجرا می شود.

تعداد بازدید : ۲,۲۸۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید