تداوم بحران ناشی از جنگ تجاری امریکا و چین در صنعت پتروشیمی

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۱۱

ادامه یافتن بحران ناشی از جنگ تجاری برای صنعت پتروشیمی ایالات متحده مشکلاتی جدید را به دنبال داشته است.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، اگر چه توقف 90 روزه برنامه دولت ترامپ برای افزایش تعرفه های اعمالی بر کالاهای چینی به 200 میلیارد دلار در ماه ژانویه، ممکن است افزایش قیمت کالاهای مصرفی از تایر تا

کفش های لاستیکی را به تعویق بیندازد؛ اما صنعت پتروشیمی ایالات متحده همچنین در میان اهداف اصلی جنگ تجاری میان دو کشور قرار دارد و پایانی برای این وضعیت مشاهده نمی شود.

یک منبع بازار، مستقر در ایالات متحده، در ماه دسامبر پارسال گفت: همه به خوبی می دانیم که شرایط حاکم نمی تواند ظرف 90 روز تغییر کند.

تعرفه سنگین 25 درصدی اعمالی بر تولیدات پتروشیمی چین از سوی آمریکا در ماه اوت سال گذشته میلادی، بخشی از مصالحه تجاری موقت میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، که در اوایل ماه دسامبر سال 2018 میلادی در حاشیه نشست جی 20 (G-20 Summit) در آرژانتین صورت گرفت؛ نیست.

در این دیدار دو رهبر توافق کردندکه ایالات متحده افزایش رقم تعرفه بر کالاهای چینی از 10 به 25 درصد را موقتا متوقف سازد. بسیاری از این کالاها شامل محصولات پلاستیکی نهایی هستند. این توافق با هدف

ایجاد فرصتی برای مذاکره بر سر یک قرارداد تجاری جدید بدست آمد.

توئیت ها و مذاکرات در مدت اخیر، بازار سهام ایالات متحده را نیز با نوسانات چشمگیری مواجه ساخته است. با این همه انتظار می رود عدم اطمینان و بی ثباتی برای صنعت پتروشیمی آمریکا همچنان پا بر جا بماند.

تعداد بازدید : ۷۷۲