آرامکو به دنبال توسعه صنعت پتروشیمی

(چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۰۲

همزمان با برنامه ریزی های انجام شده، در آینده 70 درصد از نفت شرکت سعودی آرامکو به تولید پتروشیمی خواهد رسید.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، امین ناصر، مدیر عامل شرکت سعودی آرامکو، که در سیزدهمین نشست سالانه انجمن پتروشیمی و مواد شیمیایی خلیج‌فارس (GPCA) در دبی صحبت می کرد؛ اظهار داشت: برنامه داریم به عنوان یک راهبرد بلندمدت در آینده بتوانیم 70 درصد از نفت خام تولیدی خود را برای تولید محصولات پتروشیمی به کار گیریم.

ناصر در حاشیه این انجمن ادامه داد: ما باید فناوری مورد نیاز به منظور استفاده از نفت خام برای تولید محصولات پتروشیمی را توسعه بخشیم.

اگر چه وی زمانبندی دقیقی برای دستیابی به هدف یادشده ارائه نکرد. عربستان سعودی در حال حاضر روزانه بیش از 10 میلیون بشکه نفت خام تولید می کند.

در تاریخ اول نوامبر امسال، سعودی آرامکو اعلام کرد که با همکاری غول پتروشیمی عربستان، سابک، ینبوع در ساحل غربی این کشور را به عنوان سایت احداث یک مجموعه تبدیل نفت خام به محصولات شیمیایی (crude oil to chemicals complex) برگزیده است.

این مجموعه که آرامکو آن را در نوع خود بی مانند می نامد؛ قادر خواهد بود روزانه 400 هزار بشکه نفت خام را برای تولید سالانه 9 میلیون تن محصولات مختلف پتروشیمی و روغن های پایه (base oils) فرآوری کند. انتظار می رود تولید در مجموعه یادشده در سال 2025 میلادی کلید بخورد.

این دو شرکت از ماه ژوئن سال 2016 میلادی مشغول مطالعات مرتبط با فناوری ساخت این مجموعه بوده اند.

تعداد بازدید : ۱,۱۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید