استفاده از فناوری های نوین برای بازیافت پلاستیک در بریتانیا

(سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷) ۱۲:۰۷

فرآیند جدید امکان بازیافت پلاستیک هایی را که تا کنون غیر قابل بازیافت محسوب می شدند؛ فراهم می آورد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ، شرکت بریتانیایی ریسایکلینگ تکنالجیز (Recycling Technologies)، به تازگی یک تاسیسات جدید تولید ماشین آلات بازیافت پلاستیک مدل RT7000، با ظرفیت 200 ماشین در سال را در زمینی به مساحت 25 هزار فوت مربع، برای عرضه به بازار اروپا و بریتانیا راه اندازی کرد.

ماشین یادشده از قابلیت تبدیل انواع پلاستیک به نفت پلاکس (Plaxx oil) برخوردار است. نفت پلاکس می تواند به عنوان سوخت برای  تولید سایر محصولات پلاستیکی به کار گرفته شود.

این ماشین با استفاده از یک فناوری نوین، ضایعات پلاستیکی را در نبود اکسیژن به پلاکس تجزیه می کند. فرآیند جدید امکان بازیافت پلاستیک هایی را که تا کنون غیر قابل بازیافت محسوب می شدند؛ فراهم می آورد. از این جمله می توان به فیلم های پلاستیکی، کیسه های مواد غذایی روکش دار و حتی پلاستیک های مشکی اشاره کرد.

ویژگی دیگر این ماشین آلات سایز کوچک آنهاست که قابلیت نصب آنان در تاسیسات مدیریت پسماند را ممکن می سازد. موضوعی که هزینه های مالی و زیست محیطی حمل و نقل ضایعات پلاستیکی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد.

آدریان گریفیث، مدیرعامل ریسایکلینگ تکنالجیز در حاشیه مراسم افتتحایه، عنوان کرد: هدف ما سه برابر کردن ظرفیت فعلی بازیافت پلاستیک اروپا تا سال 2027 میلادی، در راستای راهبرد اضطراری ایجاد 10 میلیون تن ظرفیت جدید بازیافت ضایعات پلاستیکی است. 

تعداد بازدید : ۸۵۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید