سرمایه گذاری مشترک اتریش و امارات در صنعت پتروشیمی

(چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷) ۱۰:۴۹

شرکت بوریالیس به دنبال سرمایه گذاری مشترک با ادنوک امارات در صنعت پتروشیمی است.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی (The National)، بر اساس اعلام آلفرد استرن، مدیر عامل شرکت پتروشیمی بوریالیس (Borealis)، این شرکت اتریشی در حال بررسی یک طرح مشترک سرمایه گذاری با شرکت ملی نفت ابوظبی، موسوم به ادنوک، در پروژه هایی در بازارهای رو به رشد هند و چین و همچنین راه اندازی یک تاسیسات بازیابی پلاستیک در منطقه الرویس امارات است.

او ام وی اتریش (OMV) و شرکت سرمایه گذاری مبادله امارات (Mubadala Investment Company) مشترکا مالکیت بوریالیس را در اختیار دارند. شرکت بوریالیس شریک بزرگترین طرح مشترک (JV) تاسیسات شیمیایی و پتروشیمی ادنوک موسوم به بروج (Borouge) است.

استرن که در حاشیه کنفرانس و نمایشگاه بین المللی نفت ابوظبی (Adipec) سخن می گفت؛ عنوان کرد: مقیاس سرمایه گذاری های یادشده می تواند نزدیک به ابعاد پروژه بروج باشد.

وی افزود: ما از منابع طبیعی موجود در ابوظبی بهره می گیریم. بنابر این سرمایه گذاری های جدید از لحاظ ماهیت مانند طرح بروج خواهد بود.

مدیر عامل بوریالیس ادامه داد: همکاری اخیر ما همراستا با راهبرد توسعه شاخه پتروشیمی شرکت ادنوک است. از این رو با مشارکت ادنوک پیوسته به دنبال یافتن فرصت های سرمایه گذاری تازه هستیم.

وی در پایان یادآور شد: بوریالیس و ادنوک در حال حاضر مشغول سرمایه گذاری در طرح بروج 4 (Borouge 4) هستند و فراتر از آن برنامه دارند از فرصت های موجود در بازارهای رو به رشدی مانند هند، چین و منطقه آسیا بهره گیرند.

تعداد بازدید : ۸۶۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید