اعلام جزییات 3 طرح پتروشیمی آماده افتتاح با حضور رییس جمهور

(دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۴۴

سه طرح پتروشیمی با حضور رییس جمهوری فردا در عسلویه به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، طرح های پتروشیمی‌های مرجان، فاز سوم پردیس و فاز 1 نیروگاه پتروشیمی دماوند قرار است با حضور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، بیژن زنگنه وزیر نفت و مقام های عالی کشور فردا سه شنبه(13 شهریور ) بطوررسمی افتتاح شود.
ساخت فاز سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس که از سال ۱۳۹۰ آغاز شددر مجموع سالانه ظرفیت تولید 1میلیون و هفتصد و پنجاه و پنج هزار تن اوره و آمونیاک را دارد که روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود.
گفتنی است که با بهره برداری رسمی از فاز سوم پتروشیمی پردیس، این مجتمع به بزرگترین تولیدکننده اوره و آمونیاک منطقه خاورمیانه و جهان با ظرفیت تولید سالانه پنج میلیون و 265 هزار تن اوره و آمونیاک تبدیل می شود و حدود 300 نفر اشتغال زایی دردوران بهره برداری  را رقم زده است.


افزایش تولید متانول ایران


بر اساس این گزارش، عملیات ساخت طرح متانول مرجان نیز با ظرفیت تولید سالانه 1 میلیون و ششصد و پنجاه هزارتن در سال ۱۳۹۰ آغاز شد و از چندی پیش تولید اولیه خود را آغاز کرده است.
گفتنی است که این طرح پتروشیمی  250 نفر اشتغالزایی را در دوران بهره برداری خواهد داشت.

دماوند تامین کننده یوتیلیتی فاز دوم پتروشیمی

همچنین قرار است فاز 1 نیروگاه پتروشیمی دماوند نیز با هدف تامین برق و بخار24 مجتمع پتروشیمی مستقر در فاز2 پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس با حضور رییس جمهوری بطور رسمی وارد مدار تولید شود.
فاز اول نیروگاه دماوند با ظرفیت نصب شده 648 مگاوات و توان تامین 540 مگاوات برق مورد نیاز مجتمع ها از طریق 4 دستگاه توربین ژنراتور گازی فراهم شده و با اشتغال زایی برای 166 نفر در هنگام بهره برداری آماده افتتاح است.
بر پایه این گزارش، این واحد اکنون برق مور نیاز مجتمع های مهر، مروارید، کاوریان، انتخاب، تخت جمشید، مرجان، بوشهر، مخازن سبز عسلویه و واحد های آبگیر و یونیت اول واحد تفکیک هوای فشرده را تامین کرده است.

واحد بخار فاز1 نیروگاه دماوند

این نیروگاه با توان تولیدی 2 بولر اصلی و 1 بولر کمکی بازیافت حرارتی ظرفیت تولید 780 تن بخار را در ساعت فراهم کرده است و بخار مورد نیاز مجتمع های پتروشیمی مهر،مروارید، کاویان و مرجان را تامین می کند و در آینده نیز نیاز سایر طرح های در حال ساخت در فاز 2 را تامین خواهد کرد.


تعداد بازدید : ۱,۲۹۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید