اتحادیه اروپا به دنبال واردات پروپیلن از ایالات متحده

اتحادیه اروپا به دنبال واردات پروپیلن از ایالات متحده
(چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶) ۱۰:۵۵

به دنبال کمبود عرضه پروپیلن در بازارهای اروپایی ، خریداران این محصول چشم به بازارهای امریکا دوخته اند.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، به دنبال کمبود عرضه پروپیلن در بازار اروپا به دلیل بروز مشکلاتی در بخش تولید، اتحادیه اروپا در نظر دارد پروپیلن مورد نیاز خود را ازایالات متحده وارد کند.
قیمت این محصول در یازدهم خرداد ماه بر مبنای FD ایالات متحده 815 دلار به ازای هر تن برآورد شد. این در حالیست که بهای پروپیلن بر مبنای FD شمال غرب اروپا 936 دلار و 80 سنت برای هر تن تعیین شد. نرخ کرایه نیز حدود 90 تا 100 دلار در هر تن است.
بر اساس این گزارش ، فعالان بازار می گویند: کمبود عرضه پدید آمده در نتیجه مشکلات فنی موجود در واحدهای کراکر و پالایشگاه های قاره سبز، سبب شده است تا مشتریان اروپایی این محصول برای تامین پروپیلن مورد نیاز خود به غرب روی بیاورند. اروپایی ها در پایان ماه مه میلادی سفارش ارسال دو محموله از ایالات متحده را ثبت کردند.
در این میان منابع نزدیک به شرکت های کشتیرانی می گویند: یکی از سفارش های ثبت شده از سوی توتال بود.
برپایه اطلاعات دریافتی ، برای مثال می توان به پالایشگاه و کراکر Feyzin شرکت توتال اشاره کرد که بنا به اعلام این شرکت فعالیت خود را پس از سه هفته اعتصاب در تاریخ 24 ماه مه امسال آغاز کرد. اما از طرفی هنوز وضعیت واحد کراکر آنتورپ در بلژیک که به منظور یک رشته عملیات تعمیر و نگهداری در تعطیلی به سر می برد؛ مشخص نیست.
از دیگر تاسیسات دارای مشکل در اروپا می توان به پالایشگاه Leuna توتال در آلمان و واحد کراکر Geleen 4 شرکت سابک در هلند اشاره کرد.

تعداد بازدید : ۱,۶۶۱