همکاری راهبردی ایران و آلمان در صنعت پتروشیمی

(سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۶:۰۴

هلدینگ خلیج فارس و شرکت زیمنس آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، تفاهم نامه همکاری مشترک  میان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و زیمنس آلمان در حاشیه سومین روز از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به امضا رسید که بر اساس آن همکاری های این دو شرکت از رابطه خریدار و فروشنده به رابطه شراکت تجاری تبدیل خواهد شد.
بر اساس این گزارش ، این تفاهم نامه همکاری  به امضای مدیران عالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و مدیران عالی شرکت زیمنس رسید.
جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: پیام این تفاهم نامه این است که از این پس رابطه با شرکت زیمنس تنها منحصر به خرید کالاو نخواهد بود بلکه دو شرکت همکاری های مشترکی در زمینه تعمیرات، نگهداری، ارتقاء کیفیت محصولات، حل مشکلات واحدها و.... خواهند داشت.
ربیعی ادامه داد: بر این اساس، صنعت پتروشیمی ایران همکاری بلند مدتی را با زیمنس خواهد داشت و این در حالی است که در گذشته همکاری با زیمنس به صورت توافق های مجزا صورت می گرفت و در صورت نیاز به همان محصول در زمانی دیگر مجبور به خرید مجدد با همان پروسه طولانی بودیم.
وی افزود:  اکنون زیمنس به این باور رسیده است که  هلدینگ خلیج فارس قابل چشم پوشی نیست و می توان همکاری مشترک داشته باشیم.
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اینکه زیمنس از این پس این شرکت را به صورت جزایر مجزا نمی بیند، تاکید کرد: همکاری بلند مدت با زیمنس امروز کلید خورد و امیدواریم این روند ادامه دار بوده و شرکت های بزرگ دنیا هم ما را تنها به چشم خریدار کالا نبینند و به دنبال همکاری های بیشتر باشند.
وی گفت: این کار سبب می شود تا قیمت کالاهای خارجی کمتر شده و خدمات پس از فروش بیشتری نیز بدست آوریم و همچنین می توانیم شرکت های داخلی را به شرکت های بزرگ بین المللی وصل کنیم.
ربیعی این تفاهم نامه  را در راستای برجام برشمرد و گفت: ایجاد شرکت های مشترک و همکاری های مشترک با شرکت های بین المللی بدون برجام امکان پذیر نبود البته شرکت های بزرگ دنیا باید این را بدانند که شرایط ایران شبیه پیش از تحریم ها نیست و ما به دنبال همکاری های بیشتر هستیم.

تعداد بازدید : ۹۴۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید