مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تأکید کرد

ایجاد ارزش افزوده؛ راهبرد اساسی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

ایجاد ارزش افزوده؛ راهبرد اساسی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰) ۰۰:۱۹

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به نقش اثرگذار صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور گفت: ایجاد ارزش افزوده بیشتر در تولید محصولات صنایع بالادستی، میانی و پایین‌دستی پتروشیمی به‌عنوان راهبردی اساسی در حال پیگیری است.

به گزارش نیپنا به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سید امید شهیدی‌نیا روز جمعه (۲۳ مهرماه) در حاشیه بازدید محسن رضایی میرقائد، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در شهرستان ماهشهر اظهار کرد: این منطقه به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی صنعت پتروشیمی کشور، ۳۰ درصد ظرفیت تولید کشور را در اختیار دارد.

وی افزد: تلاش می‌شود همگام با توسعه صنعت پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر نیز سهم خود از تولید محصول در کشور را حفظ و تقویت کند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه‌ داد: در همین زمینه، طرح‌های زیادی در بخش صنایع بالادستی، میانی و پایین‌دستی تعریف شده که محوریت آنها بیشتر روی صنایع پیشران متمرکز شده است.

شهیدی‌نیا ایجاد ارزش افزوده بیشتر در تولید محصولات پتروشیمی را ضروری دانست و گفت: پیشبرد این سیاست، بی‌شک سبب کاهش نیاز کشور از واردات بعضی از محصولات خارجی می‌شود که سرانجام کاهش خروج ارز از کشور را درپی دارد.

وی تصریح‌ کرد: توجه به صنایع پیشران به‌عنوان اقدامی توسعه‌ای جایگاه مهمی در کشور دارد و این موضوع همواره از اولویت‌های کاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی یادآور شد: اجرای طرح‌های توسعه‌ای این صنعت در منطقه به‌عنوان راهبردی جدی دنبال می‌شود که زمینه‌ساز رشد اقتصادی و پایداری سهم تولید محصول در کشور خواهد بود.

تعداد بازدید : ۱,۷۳۹