وزیر نفت:

قیمت‌ قیر تابع بازار است

(یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷) ۱۵:۱۴

وزیر نفت گفت: قیر برای دولت نیست که به کسی رایگان یا غیررایگان بدهیم، پالایشگاه‌های تهران، تبریز و بندرعباس قیر را واگذار می‌کنند و قیمت‌ها نیز تابع بازار است و دست دولت نیست.

به گزارش نیپنا به نقل از  شانا، بیژن زنگنه، وزیر نفت، امروز (یکشنبه، 28 بهمن‌ماه) با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد سیدکاظم دلخوش، نماینده صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی، مبنی بر واریز 6 هزار میلیارد تومان، معادل حداقل 4 میلیون تن قیر به حساب خزانه‌داری گفت: قیر برای دولت نیست که به کسی رایگان بدهیم، پالایشگاه‌های تهران، تبریز و بندرعباس قیر را واگذار می‌کنند که قیمت‌ها نیز تابع بازار بوده و دست دولت نیست.

وی افزود: پیشنهاد آقای دلخوش از نظر عملیاتی امکان‌پذیر نیست، زیرا ممکن است حداقل 4 میلیون تن با استفاده از حداکثر 6 هزار میلیارد تومان به گونه‌ای باشد که قیمت 4 میلیون تن قیر در آینده، 10 هزار میلیارد تومان شود و آن زمان نمی‌توان بر این اساس اقدام کرد.

با این حال، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد دلخوش، نماینده صومعه‌‌سرا در مجلس با 133 رأی موافق، 54 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر این اساس شرکت ملی نفت ایران مکلف است مبلغ 60 هزار میلیارد ریال معادل حداقل 4 میلیون تن قیر از منابع دریافتی بابت خوراک مایع تحویلی به پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها را ماهانه به حسابی که نزد خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود، واریز کند.

تعداد بازدید : ۳۸۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید