مدیر عامل پتروشیمی فجر خبر داد: ارسال مازاد برق تولیدی پتروشیمی فجر به شبکه سراسری

(چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳) ۱۳:۴۱

شرکت پتروشیمی فجر برق مازاد خودرا از طریق دو خط 400 کیلو ولت به مدیریت شبکه برق سراسری کشور ارسال می کند

 مدیر عامل شرکت پتروشیمی فجردر گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: ظرفیت تولید برق دراین مجتمع پتروشیمی 900 مگاوات است که مازاد تولید با هماهنگی وزارت نیرو در برخی از ماههای سال  به شبکه برق کشور تزریق می شود.

علیرضا شمیم افزود: این شرکت از آنجا که به عنوان قلب تپنده منطقه ویژه اقتصادی نامیده می شود، نقش مهمی در تولید و توزیع سرویس های جانبی برای شرکت های فرآیندی منطقه برخوردار است، چراکه هدف پتروشیمی فجر تولید مستمر و توسعه پایدار در سرویس دهی به موقع و مورد اعتماد در این منطقه است.

وی ادامه داد: منحصر به فردترین پایلوت تصفیه‌خانه صنعتی  صنعت نفت ایران خرداد ماه با اعتباری افزون بر 8 میلیارد ریال در پتروشیمی فجر ماهشهر به بهره‌برداری رسید که با هدف صیانت از محیط زیست ساخته شده است.

علیرضا شمیم افزود: در این پایلوت چندمنظوره تصفیه پساب، پنج فرایند بیولوژیکی تصفیه پساب به صورت یکپارچه در یک واحد پیاده‌سازی شده که این طرح به طور چشم‌گیری باعث کاهش هزینه‌های ساخت و احداث و نیز فضای مورد نیاز شده است.

مدیرعامل پتروشیمی فجر با بیان این که تمام مجتمع‌های پتروشیمی که به نوعی پساب صنعتی تولید می‌کنند می‌توانند از این پایلوت به منظور ارزیابی و آنالیز پساب مورد نظر استفاده کنند گفت: دانش فنی یکپارچه‌سازی پنج واحد تصفیه پساب بیولوژیکی در یک پایلوت، تست و بهینه‌سازی مواد شیمیایی ساخت داخل، کاهش چشمگیر هزینه‌های احداث پایلوت برای دستیابی به تکنولوژی و بهینه‌سازی فرایند از جنبه‌های نوآورانه این پایلوت به شمار می‌رود.

وی گفت: با توجه به رویکرد جدید و با برنامه ریزی های صورت گرفته و وجود ظرفیت های خالی بالقوه در تأمین انرژی، در یک افق پنج ساله به بازار انرژی کشورهای منطقه وارد خواهیم شد وتمام اقدامها و پیش زمینه های تحقق این هدف در حال آماده سازی است.

به گزارش نیپنا، شرکت پتروشیمی فجر به منظور تولید و توزیع سرویس‌های جانبی شامل برق بخار،اکسیژن،نیتروژن،آرگون،هوای فشرده،آب‌های صنعتی و تصفیه پسابهای صنعتی در سایت‌های ۲ و ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در شمال غربی خلیج فارس قرار گرفته است.

تعداد بازدید : ۱,۴۶۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید