HSE ضامن توسعه هدفمند صنعت پتروشیمی

(یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷) ۱۶:۱۹

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: HSE به عنوان پشتیبان می تواند توسعه هدفمند و کارآمد صنعت پتروشیمی را محقق کند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز یکشنبه(19 اسفند ماه) در آیین معارفه سرپرست HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهارکرد: مدیریت ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیر عامل یکی از مهمترین بخش های هر شرکتی به شمار می رود و ما به عنوان شرکتی توسعه ای باید نقش حاکمیتی خود را در این زمینه برای بیش از 100 طرح و مجتمع پتروشیمی ایفا کنیم.
وی با تاکید براین که HSE دارای جایگاهی ویژه است و فقط دارای نقش عملیاتی نیست افزود: توصیه ها همواره توجه به مسائل ایمنی است اماHSE فقط ایمنی نیست و با جامع نگری باید جایگاه بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل نیز تقویت شود و از طرفی درگیری در برخی از موضوع های جزیی نباید مارا از اهدافمان باز دارد.
معاون وزیرنفت در امور پتروشیمی با اشاره به این که برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی از زمان برنامه ریزی تا تولیدی شدن آن نقش HSE حائز اهمیت است گفت: باید ابزارهای لازم برای اجرایی شدن قوانین و دستورالعمل های HSE متناسب با ماموریت های موجود تعریف شود و برای پیاده سازی آنها نظارت و نقش حاکمیتی لازم معمول گردد.
وی با بیان این که باید ابعاد و عمق فعالیت های ما مشخص باشد ادامه داد: وزارت نفت نگاهی ویژه به مقوله HSE دارد و مهندس زنگنه بر لزوم رعایت اصولHSE همواره تمرکز و تاکید ویژه دارند و ما نیز در راستای نقشه راه ، باید با شتاب، موثر و قدرتمند فعالیت کنیم.
محمدی به نقش حاکمیتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اشاره کرد و گفت: امروزHSE یک ارزش است و شرکت های موفق و بزرگ جهان با نگاهی کاملا ارزشی به این بخش توجه دارند و نقش مهم آن را تبیین می کنند که ما نیز باید دراین مسیر حرکت کنیم.
معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی با آرزوی موفقیت و سربلندی برای سرپرست مدیریت HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی از وی خواست تا با بینش و استفاده ازظرفیت های موجود نقش تاثیر گذار HSE را در راستای توسعه صنعت پتروشیمی ایران بیش از پیش محقق سازد.

تعداد بازدید : ۳۸۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید