تداوم رشد شاخص با نقش آفرینی پتروشیمی ها

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۶:۱۳

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با مشارکت پتروشیمی های شازند، پارس وخارک ۱۶۴۳ واحد رشد کرد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران روز جاری نیز رشد شاخص را تجربه کرد به طوری که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با مشارکت فلزی ها، پتروشیمی ها و بانکی ها ۱۶۴۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۶۳ هزار و ۹۶۷ رسیدو شاخص کل هم وزن نیز با ۱۴۹ واحد رشد رقم ۲۸ هزار و ۲۵۵ واحدی را تجربه کرد.

 همچنین شاخص آزاد شناور ۱۴۲۴ واحد افزایش یافت و عدد ۱۷۸ هزار و ۵۹۳ را تجربه کرد. در عین حال شاخص بازار اول و بازار دوم هر یک به ترتیب ۱۲۴۹ و ۳۰۸۸ واحد رشد کردند.

امروز در حالی شاخص‌های بازار سهام با افزایش روبرو شد که نمادهای پتروشیمی، فلزی، پالایشی به تقویت این شاخص‌ها کمک کردند. پتروشیمی پارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران چهار نمادی بودند که در صدر نمادهای تاثیرگذار روی نماگرهای بازار قرار گرفتند.

هر یک از نمادهای یاد شده ۱۹۸، ۱۸۵، ۱۶۴ و ۱۶۰ واحد تاثیر افزاینده روی شاخص‌های بازار سرمایه هستند. در عین حال نمادهای بانکی از جمله بانک ملت، بانک صادرات، بانک تجارت و بانک پاسارگاد در کنار دو نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سایپا بیشترین تاثیر کاهنده را روی شاخص‌های بازار داشتند.

بر پایه این گزارش ، در گروه محصولات شیمیایی روند قیمت‌ها اکثرا افزایشی بود. بطوری که سهم‌های این گروه بین یک تا چهار درصد رشد قیمت را تجربه کردند. از جمله آنها می‌توان به پتروشیمی شازند، پتروشیمی پارس، پتروشیمی خارک اشاره کرد.
فلزی‌ها نیز همگام با گروه محصولات شیمیایی با رشد قیمت مواجه شده‌اند. در این گروه ۹۵ میلیون سهم به ارزش حدود ۳۶ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۶۵۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات در این بازار رقم ۱۷۹ هزار و ۹۶۷ را تجربه کرد.

آیفکس نیز با رشد ۱۳ واحدی خود تراز ۱۹۲۲ واحدی را رد کرد و ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۳۱۹ میلیارد تومان را تجربه کرد. همچنین حجم معاملات این بازار به رقم ۶۶۷ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

 
تعداد بازدید : ۵۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید