شماره 25

کاربردهای میز کنسول

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۰۰

میز های کنسول جزء عناصر کاربردی در چیدمان منازل محسوب می شوند و در فضاهای مختلف خانه، قابل استفاده هستندکه علاوه بر کاربرد اصلی خود در موارد دیگری چون چیدمان سایر وسایل دکوری بر روی سطح آنان مورد استفاده قرار می گیرند.به همین دلیل، انواع میزهای کنسول در ابعاد و سبک های متفاوت ساخته شده و وجود دارند.

به طور معمول از میزهای کنسول جهت پر نمودن فضاهای خالی و ایجاد تقارن بصری و هویت بخشیدن به فضا،استفاده می شود.با قرار دادن این عنصر در جداره ای بی روح و چیدمان متناسب و هارمونیک عناصری چون مجسمه،قاب عکس،چراغ، گلدان و ... فضای بی روح و ساده را میتوان به یک فضای بسیار زیبا و دلنشین تبدیل نمود.برای نمونه به میز کنسول تصویر زیر توجه فرمایید.

  میز1 .

در این تصویر می توانیم ببینیم که چیدمان هارمونیک و متناسب المانهایی چون گلدان،کاسه چوبی دکوری، شیشه وظروف دکوری صورتی رنگ بر روی میز کنسول،با ترکیب رنگ سفید و رنگ گرم چوب در کنار گلدان، هویتی متفاوت را برای آن جداره ایجاد نموده است.
در فضاهایی ممکن است که این عنصر همراه با آینه استفاده شود که با ایجاد هارمونی بین میز و آینه، علاوه بر ایفای نقش میز، وجود عنصر پرکاربرد آینه را نیز پررنگتر کرده و استفاده بهتر از آن را میسر می کند.

میز2

همانطورکه در تصویر مشاهده می کنید، جای گیری میز در زیر آینه و هارمونی رنگ مابین این دو المان، فضایی متفاوت را ایجاد نموده و حضور میز، موجب تاکید بیشتر بر آینه شده و امکان بیشتری به کاربر جهت استفاده از آینه را داده است. درضمن، قرار گیری سایر اجزا ی دکوری و انعکاس تصویر آنها در آینه، ارتباط بیشتر بین میز و آینه ایجاد کرده و فضایی جذابتر و متفاوت را به وجود آورده است.

چیدمانی متقارن و متناسب روی میز کنسول

ایجاد تقارن و تناسب بصری در چیدمان روی میز، بسیار پراهمیت بوده و هنگام چیدمان باید به آن توجه زیادی نمود.زمانی که در یک فضا از میز کنسول استفاده می کنید اگر به تقارن و تناسبت چیدمان روی آن توجه نکنید و یا به زبانی دیگر، سلیقه به خرج ندهید، استفاده از این عناصر پرکاربرد و زیبا، پاسخی عکس خواهد داد و جز آشفتگی فضا چیز دیگری را برای شما به ارمغان نخواهد آورد.در تصویر زیر، یک چیدمان متقارن و متناسب را دیده و مورد بررسی قرار خواهیم داد.

میز8

این میز کنسول که از کنار هم قرار گرفتن 2 شکاف بر روی پایه و یک طبق در زیر آن ساخته شده، دارای تقارنی نسبی است. با اینکه ممکن است بعضی عناصر روی آن مثل هم نباشند، اما تقارن و تناسبی معتدل در آن ایجاد شده است.
به خوبی می توانید ببینید که بطری هایی که بر روی آن قرار دارد تناسب بسیار خوبی با سایر وسایل روی میز و یا حتی نقوش روی تابلوی بالایی و حتی بشقاب ها دارد. از طرف دیگر رنگ سبز گلدان ها نبز با یکدیگر هماهنگ گشته اند.
در هنگام چیدمان و دکوراسیون وسایل چشمانتان به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید آیا تناسبی بین اشکال و رنگ های آنها در دو طرف میز وجود دارد یا نه.

میز کنسول المانی برای فضای نشیمن

گاهی اوقات از میزهای کنسول به عنوان نقطه کانونی برای قرارگیری صندلی و مبلمان و ایجاد فضای نشیمن در چیدمان استفاده میشود.میز کنسول با توجه به قرار گیری اجزای زیبای دکوری بر روی آن می تواند نقطه کانونی بسیار زیبائی برای فضاهای نشیمن خانوادگی و حتی در جاهایی رسمی،بنا به نوع و سبک آن باشد.

میز3


برای انتخاب میز کنسول به چه مواردی باید توجه کرد؟

1- قبل از اینکه بخواهید میز کنسول بخرید ابتدا جای آن را در دکوراسیون منزل تعیین نمایید تا ابعاد و اندازه میز را بدانید.
2- کنسول مورد نظر باید با سبک دکوراسیون شما همخوانی و هارمونی داشته باشد.به طور مثال برای منزلی با دکوراسیون کلاسیک باید کنسولی که بیشتر از چوب در آن استفاده شده است و دارای جزییات و ریزه کاری های سبک کلاسیک است انتخاب و برای منزلی که دارای دکوراسیون مدرن است کنسولی که ساده تر و از متریال هایی مانند فلز،شیشه و ... در آن استفاده شده است استفاده نمود.
3- سعی شود که جنس کنسول از مواد با کیفیت و با دوام باشدو تا جای ممکن، ست مبلمان منزلتان باشد.

تعداد بازدید : ۳۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید