افت شاخص در آخرین روز معاملاتی هفته

(چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷) ۱۶:۲۹

شاخص بورس با افت چهار هزار و 258 واحدی نسبت به دیروز در جایگاه 181 هزار و 60 واحدی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران در آخرین ر وز معاملاتی هفته کاهش شاخص را تجربه کرد و در معاملات امروز چهارشنبه(2 آبان ماه)  یک میلیارد و 822 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 6 هزار و 511 میلیارد ریال در 137 هزار و 800 نوبت داد وستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، یک هزار و 240 واحد افت کرد و شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 577 واحد کاهش یافت.
شاخص قیمت (هم وزن) نیز 407 واحد پایین آمد؛ این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است همچنین شاخص آزاد شناور نیز چهار هزار و 699 واحد افت کرد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شرکت ها در بورس را نشان می دهد.
شاخص بازار اول (مربوط به شرکت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) سه هزار و 732 واحد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس نیز پنج هزار و 603 واحد پایین آمد.
در معاملات امروز نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شتران (پالایش نفت تهران)، تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین)، فولاد (فولاد مبارکه) و وامید (گروه سرمایه گذاری امید) بیشترین سهم را در افت شاخص داشتند و فارس (هلدینگ خلیج فارس) بیشترین تاثیر مثبت را داشت.
 بر پایه این گزارش ، شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز 40 پله پسرفت کرد و در جایگاه 2 هزار و 65 واحدی قرار گرفت.
در بازار فرابورس، بیش از 720 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از سه هزار و 807 میلیارد ریال دادوستد شد ودر معاملات امروز نمادهای میدکو (هلدینگ معدنی خاورمیانه)، مارون (پتروشیمی مارون)، ذوب (ذوب آهن) و شراز (پالایش نفت شیراز) بیشترین تاثیر منفی و هرمز (فولاد هرمزگان جنوب) و ارفع (آهن و فولاد ارفع) بیشترین تاثیر مثبت را بر جای گذاشتند.

تعداد بازدید : ۵۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید