نقش اساسی صنعت پتروشیمی در افزایش صادرات غیرنفتی

(شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۴:۲۹

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: روند رو به رشد صادرات محصولات پتروشیمی، نشان می‌دهد این صنعت می‌تواند درافزایش صادرات غیرنفتی نقش اساسی ایفا کند.

کوروش کرم پور حقیقی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار نیپنا صنعت پتروشیمی را، صنعتی اشتغالزا و بسیار ارزشمند در عرصه اقتصاد و صنعت کشور دانست و گفت: سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی علاوه بر اینکه مانع خام‌فروشی می‌شود، به راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی با هدف تکمیل زنجیره ارزش نیز منجر خواهد شد.

وی افزود: یکی از مبانی اساسی توسعه کشور ایجاد صنایع پتروشیمی است که علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، مواد اولیه صنایع پایین دستی را برای تقویت تولید ملی و توسعه اقتصادی کشور فراهم می‌کند.

کرم پور حقیقی تصریح کرد: برای توسعه صنعت باید حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش آن مورد توجه ویژه قرار گرفته و کلیه حلقه‌های این زنجیره مدنظر قرار گیرد، در پتروشیمی نیز باوجود فشارهای دشمنان می‌توان با عزمی ملی این هدف را در یک بازه زمانی محقق کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس توسعه و جهش صنعت پتروشیمی طی چند سال گذشته را قابل توجه دانست و عنوان کرد: روند رو به رشد توسعه صنعت ارزش آفرین پتروشیمی، نشان می‌دهد این صنعت پویا می‌تواند افزون بر تامین کامل نیاز کشور در توسعه صادرات غیرنفتی نقش اساسی ایفا کند.

تعداد بازدید : ۵۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید