تفاهم نامه همکاری میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان مدیریت صنعتی امضا شد

(سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۱۳

تفاهم نامه همکاری در زمینه های آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان مدیریت صنعتی به امضا رسید.

 به گزارش نیپنا،  در آیین امضای این تفاهم نامه که دیروز دوشنبه(26 شهریورماه) با حضور سید رضا نوروززاده، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار کرد: آموزش در واحدهای صنعتی امری مستمر است چرا که متناسب با شرایط زمانی، مدیران با مشکلاتی مواجه می شوند که از طریق آموزش امکان حل این مشکلات فراهم می شود.

نوروززاده با تاکید بر اینکه آموزش یک امر مستتر در مدیریت و توسعه کسب و کار است، افزود: امروز در تعریف توسعه به روی این موضوع تاکید می شود که نمی توان آموزش را از بخش عملیاتی و اجرایی مدیریت تفکیک کرد.

وی با بیان این که سازمان مدیریت صنعتی عهده دار آموزش در تمامی واحدهای صنعتی کشور به ویژه بخش خصوصی است، بیان کرد: امیدوارم با تفاهم نامه ای که امروز منعقد می شود، آموزش در واحدهای تولیدی خصوصی و خصولتی عمق بیشتری پیدا کند چرا که آموزش در واحدهای عملیاتی به مراتب سریع تر به نتیجه می رسد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه  باید به سمت آموزهای نوآورانه حرکت کرد، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سطحی از بلوغ سازمانی قرار دارد که باید خود را با آموزش های تراز جهانی تطبیق دهد که در این زمینه می توان با سازمان مدیریت صنعتی به صورت حرفه ای همکاری نمود.

نوروز زاده اظهار کرد: کشور باید به دارایی خود که همان سازمان های توسعه ای است، توجه نماید تا بتوان انتظار داشت که مشکلات آن به موقع حل شود.

 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به این که پیشرفت کشور درگرو تبدیل سرمایه های مردم به سرمایه های با ارزش افزوده است، تصریح کرد: سازمان های توسعه ای امکان تبدیل سرمایه های مردم به ارزش افزوده را دارد و باید از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: سازمان های توسعه ای در کنار بخش خصوصی هستند و سازمان های توسعه ای ورود می کنند و سرمایه های سرگردان را به سرمایه های ثابت تبدیل می کنند در این حالت است که شغل پایدار هم ایجاد می شود.

 نوروززاده خاطر نشان کرد: امید که با این تفاهم نامه واحدهای صنعتی به جایگاه سازمان مدیریت صنعتی با سابقه بیش از نیم قرن پی ببرند و مدیران را برای آموزش هر چه بیشتر به این سازمان هدایت کنیم چرا که هر چه بخش آموزش را تقویت کنیم کارایی مدیران افزایش خواهد یافت و ارزش جامعه نیز با توجه به منابع انسانی بالا خواهد رفت.

 اتحاد دو برند استراتژیک و قدیمی صنعت ایران

در این مراسم، ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی نیز ضمن ابراز خرسندی از اتحاد استراتژیک بین دو برند بزرگ یکی سازمان مدیریت صنعتی با سابقه بیش از 50 سال و دیگری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با سابقه بیش از 40 سال، بیان کرد: در واقع ارتباط استراتژیکی با مجموع 90 سال تجربه بین دو سازمان شکل خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به سابقه سازمان های توسعه ای به ویژه شرکت ملی صنایع پتروشیمی (NPC) و سازمان مدیریت صنعتی تلاش داریم تا نوعی هم افزایی بین این سازمان ها در زمینه های آموزشی، پژوهشی، تحقیق و مشاوره ای شکل گیرد. برای این منظور، امروز تفاهم نامه ای منعقد می شود که به چند قرارداد آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی منجرخواهد شد.

کیانی بختیاری با تاکید بر اینکه سازمان های توسعه ای باید به سمت نقش های نوآورانه متناسب با فضای کسب و کار حرکت کنند، اظهار کرد: برای رسیدن به این مهم، نیاز است بسته های آموزشی و پژوهشی هدف گذاری شود که با محیط کسب و کار نوآورانه روز منطبق باشد.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی در ادامه تصریح کرد: تلاش داریم در سازمان مدیریت صنعتی ، نهایت بهره وری را داشته باشیم. جای بسی امید واری است که در حوزه مشاوره تا به امروز بیش از3هزار پروژه مشاوره را برای بخش های دولتی و خصوصی به سرانجام رسانده ایم

 وی افزود: همچنین در حوزه آموزش، آموزش های بلند مدت، میان مدت، مقطعی و سطح جهانی در سازمان مدیریت صنعتی تعریف شده است. علاوه بر این، مرکز انتشارات سازمان، سالانه بیش از 30 جلد کتاب مدیریتی جدید را منتشر می کند. این مرکز تاکنون بیش از 300 عنوان کتاب مدیریتی را منتشر کرده است که تاکید اصلی در انتشار این کتاب ها بر نوآورانه بودن و برتری در حوزه مدیریت در سطح جهانی بوده است و برای این منظور کتاب های برگزیده سال کشور های مختلف شناسایی و به چاپ رسیده اند.

کیانی بختیاری به دیگر پتانسیل های سازمان مدیریت صنعتی اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت صنعتی دارای فضاهای آموزشی و محل هایی برای برگزاری همایش ها است که در این حوزه می توان همکاری خوبی با شرکت ملی صنایع پتروشیمی تعریف کرد.

 مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی خاطر نشان کرد: سازمان مدیریت صنعتی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ساختاری دولتی و حاکمیتی دارند که همکاری این دو سازمان می تواند در ارتقا بهره وری کشور بسیار مفید باشد، از این رو، سازمان مدیریت صنعتی آمادگی دارد از پتانسیل موجود از جمله وجود 300 عضو هیات علمی، امکانات آموزشی و زیر ساختی، فضای آموزشی و برگزاری همایش ها و کنفرانس ها، ارتباطات و تعاملات بین المللی با سابقه 18 ساله، نشر و مدیریت دانش به ویژه در حوزه پژوهش های تطبیقی در حوزه هایی مانند نقش آفرینی جدید سازمان های توسعه ای، بازآفرینی نقش ها، تغییرات ساختاری، فناوری، محیط کسب و کار با شرکت ملی صنایع پتروشیمی به صورت مشترک همکاری داشته باشد.

کیانی بختیاری ضمن تشکر از تلاش های آقای نوروززاده برای رفع مشکلات سازمان های توسعه ای گفت: در هر مقطعی که برای سازمان های توسعه ای تصمیم سازی شد، آقای نوروززاده تلاش نمودند و آن را تبدیل به قانون نمودند، نمونه آن تلاش برای تصویب ماده 5 قانون رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی بود که بعد از تصویب، این قانون برای سازمان های توسعه بسیار راهگشا بود.

مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی، تصریح کرد: در صورتی که پژوهشی در حوزه بازآفرینی نقش برای سازمان های توسعه ای به ویژه شرکت ملی صنایع پتروشیمی صورت پذیرد، به طور قطع خروجی و دستاورد مناسبی را برای سازمان های توسعه ای در بر خواهد داشت.

کیانی بختیاری با بیان اینکه برنامه ریزی های سازمان مدیریت صنعتی در حوزه آموزش براساس آموزش های نوآورانه است، تصریح کرد: سازمان هایی  همچون سازمان ملی صنایع پتروشیمی و ...که به درجه ای از بلوغ می رسند، دیگر آموزش های سنتی در آنها جوابگو نخواهد بود بنابراین در صدد طراحی دوره های آموزشی نوآورانه بر آمدیم تا این گونه سازمان ها بتوانند خود را با سطح جهانی تطبیق دهند.

تعداد بازدید : ۱,۲۴۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید