با وجود شرایط جنگ اقتصادی:

مسیر توسعه و پیشرفت صنعت پتروشیمی متوقف نمی‌شود

(یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷) ۱۰:۲۳

عضو کمیسیون انرژی اتاق تهران به بهره برداری از طرح‌های جدید صنعت پتروشیمی اشاره کرد و گفت: مسیر پیشرفت و توسعه صنعت کشور به ویژه صنعت پتروشیمی هیچگاه متوقف نخواهد شد.

فرهاد فزونی، عضو کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر این که برنامه توسعه‌ای صنعت پتروشیمی ایران در هر شرایطی ادامه خواهد یافت، گفت: ما جنگ و تحریم را پشت سر گذاشته‌ایم و با برنامه مقابل تهدیدها و تحریم‌های دونالد ترامپ می‌ایستیم و راه توسعه و پیشرفت در هر زمینه را با جدیت دنبال خواهیم کرد، توسعه صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش در اولویت طرح‌های توسعه‌ای این صنعت قرار دارد و در این مسیر بخش خصوصی می‌تواند بیش از گذشته نقش‌آفرین باشد.
وی به بهره‌برداری از سه طرح جدید پتروشیمی که هفته گذشته با حضور رئیس جمهور افتتاح شد اشاره کرد و افزود: چنین طرح‌هایی زمانی اجرایی شده است که ما در شرایط یک جنگ اقتصادی قرار داریم، بنابراین قابل مشاهده است که مسیر پیشرفت و توسعه صنعت کشور به ویژه صنعت پتروشیمی هیچگاه متوقف نخواهد شد.
فزونی عنوان کرد: برای توسعه هر صنعتی، باید حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش آن صنعت مورد توجه ویژه قرار گرفته و کلیه حلقه‌های این زنجیره مدنظر قرار گیرد، در پتروشیمی نیز باوجود فشارهای اقتصادی دشمنان می‌توان با عزمی ملی این هدف را در یک بازه زمانی کوتاه محقق کرد.
این عضو کمیسیون انرژی اتاق تهران تصریح کرد: جلوگیری از خام‌فروشی به‌عنوان یکی از سیاست‌های راهبردی دولت از سوی تمام متولیان امر مورد توجه خاص قرار دارد و در این مسیر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی می‌تواند به علت دارا بودن ارزش افزوده بالا تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: توسعه صنعت پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش در اولویت طرح‌های توسعه‌ای این صنعت قرار دارد و در این مسیر بخش خصوصی می‌تواند بیش از گذشته نقش‌آفرین باشد.


تعداد بازدید : ۵۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید