آسیا پیشتاز افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی تا سال 2026

(چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۲۶

قرار است تا 9 سال آتی نزدیک به 982 مجتمع پتروشیمی برنامه ریزی و اعلام شده، در آسیا و خاورمیانه، در مدار تولید قرار گیرد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی هایدروکربن اینجینییرینگ تازه ترین گزارش موسسه گلوبال دیتا (GlobalData)، تحت عنوان "چشم انداز 6 ماهه ظرفیت جهانی تولید پتروشیمی و صرف سرمایه"، نشان می دهد که قرار است ظرف 9 سال آتی نزدیک به 982 مجتمع پتروشیمی برنامه ریزی و اعلام شده، عمدتا در آسیا و خاورمیانه، در مدار تولید قرار گیرد.
آسیا، خاورمیانه و آمریکای شمالی در میان مناطق عمده سهیم در افزایش ظرفیت های صورت گرفته در بازه زمانی یادشده هستند. در آسیا چین با در دست داشتن 244 طرح از مجموع 482 طرح برنامه ریزی و اعلام شده و ظرفیت کل معادل 98 میلیون و 200 هزار تن در سال تا سال 2026، در جایگاه نخست قرار دارد.
سرمایه در نظر گرفته شده (CAPEX) برای ساخت مجتمع های یادشده در چین حدود 51 میلیارد و 600 میلیون دلار برآورد می شود. شرکت پتروشیمی چین (China Petrochemical)، چجیانگ پتروکمیکال (Zhejiang Petrochemical) و وانهوآ کمیکال (Wanhua Chemical) سه شرکت چینی عمده ای به شمار می روند که قرار است افزایش ظرفیت یادشده را در این کشور اجرایی کنند.
مدیر تحقیقات شاخه پتروشیمی موسسه گلوبال دیتا می گوید: چین به دلیل رشد فزاینده تقاضای خود بیشترین نقش را در افزایش ظرفیت جهانی تولیدات پتروشیمی ایفا می کند. این کشور ظرفیتی معادل بیش از نیمی از پروژه های در دست احداث آسیا را اضافه می کند. ایران نیز به دلیل برخورداری از مزیت خوراک، پروژه های افزایش ظرفیت متعددی را با هدف صادرات به بازارهای آسیا و اروپا دنبال می کند.

تعداد بازدید : ۷۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید