جنگ تجاری چین و آمریکا در صنایع شیمیایی و پلاستیک

(چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۴۷

تعرفه های اعمالی حجم چشمگیری از انواع رزین های پلاستیکی و مواد صنایع شیمیایی مورد مبادله میان دو کشور را هدف قرار می دهد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ به تازگی و از تاریخ 23ماه جاری میلادی، جنگ تجاری میان آمریکا و چین به محصولات پلاستیکی رسید و دو کشور در ساعات اولیه صبح روز یادشده تعرفه های در نظر گرفته شده برای نزدیک به چهار میلیارد و 200 میلیون دلار (معادل سه میلیارد و 600 میلیون یورو) تولیدات صنایع شیمیایی و انواع پلاستیک را اعمال کردند.
ارقام یادشده به سادگی می توانند افزایش یابند. دور تازه تعرفه های پیشنهادی واشنگتن به ارزش 200 میلیارد دلار (معادل 172 میلیارد یورو) که طیف وسیعی از کالاهای چینی را در بر می گیرد؛ شامل 25 میلیارد دلار (معادل 21 میلیارد و 600 میلیون یورو) انواع محصولات صنایع شیمیایی و پلاستیک ها است.
اگر چه دنبال کردن اقدامات تلافی جویانه تجاری طرفین که هر روزه در جریان است؛ تا حدودی دشوار به نظر می رسد؛ اما 23 اگوست نخستین روزی است که تعرفه های اعمالی حجم چشمگیری از انواع رزین های پلاستیکی و مواد صنایع شیمیایی مورد مبادله میان دو کشور را هدف قرار می دهد.
با ادامه گفتگو های هفته های اخیر میان واشنگتن و چین، نشانه هایی از کاهش تنش دیده می شود. از طرفی، گروه های لابی گر تولیدکنندگان مواد پلاستیکی نیز به افزایش فشار خود برای برطرف ساختن موانع ایجاد شده ادامه می دهند.

تعداد بازدید : ۶۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید