تولید محصولات پتروشیمی باید رقابتی و کیفی باشد

(سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۵۷

تولید محصولات پتروشیمی باید رقابتی و کیفی باشد و برند ملی صنعت پتروشیمی ایران باید با همکاری و تعامل تمام ذی نفعان حفظ شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران درگفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر اهمیت حضور پایدار در بازارهای بین المللی و صادراتی منسجم و یکپارچه اظهار کرد: برای محقق کردن تنوع در سبد محصولات پتروشیمی و جلوگیری از خام ‌فروشی، صنایع پایین دست پتروشیمی باید به جایگاه با ثباتی برسد و در این مسیر شرکت های بزرگ پتروشیمی باید در مسیر تکمیل زنجیره ارزش گام بردارند.
حمیدرضا صالحی در خصوص صنعت پتروشیمی و گذر از خام‌فروشی، گفت: نگاه جزیره‌ای به این موضوع ما را از اصل مطلب دور می‌کند، معتقدم هم اکنون هیچ نهاد یا ارگانی با خام‌فروشی موافق نیست و با توجه به شرایط این صنعت فروش و صادرات محصولات نهایی می تواند ارزش افزوده مطلوبی را به همراه داشته باشد.
وی افزود: تا جایی که می‌توانیم باید در صنایع پایین‌دستی ارزش افزوده ایجاد کنیم که در این مورد باید ابزار و فضای کسب و کار لازم مهیا شود و دراین راستا همکاری بخش خصوصی و نظام بانکی اثر بخش خواهد بود.
صالحی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم بر اساس برنامه ششم توسعه به ۱۰۰ میلیون تن صادرات مواد پتروشیمی دست یابیم، باید طرح‌های نیمه تمام تکمیل شوند، زیرا اتمام آنها درسالیان آتی تولید ما را افزایش خواهد داد.
نائب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه تولید محصولات پتروشیمی باید رقابتی و کیفی باشد،عنوان کرد:‌ رقابت کاذب نباید موجب ایجاد زیان برای صنعت و تمامی واحدهای فعال درصنعت پتروشیمی شود و برند ملی صنعت پتروشیمی ایران باید با همکاری و تعامل تمام ذی نفعان حفظ شود.

تعداد بازدید : ۶۸۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید