پروژه بزرگ تولید متانول لوئیزیانا قربانی جنگ تجاری آمریکا

(دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۲۰

پروژه سه میلیارد و 800 میلیون دلاری تولید متانول لوئیزیانا در صورت اعمال تعرفه های ایالات متحده بر قطعات تجهیزات اساسی می تواند به تعویق بیفتد یا به طور کامل لغو شود.

 به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، شرکت بین المللی مهندسی و ساخت و ساز Fluor به تازگی به مقامات آمریکایی هشدار دادند: پروژه سه میلیارد و 800 میلیون دلاری تولید متانول لوئیزیانا در صورت اعمال تعرفه های ایالات متحده بر قطعات تجهیزات اساسی می تواند مدت چشمگیری به تعویق بیفتد یا به طور کامل لغو شود.
شرکت مهندسی Fluor آماده کلید زدن عملیات ساخت و ساز پروژه متانول لیک چارلز در لوئیزیانا است. مجتمع یادشده کک نفتی را به انرژی برای بازار داخلی تبدیل می کند و به تولید محصولات صنایع شیمیایی و پتروشیمی شامل متانول، هیدروژن، سولفوریک اسید و گازهای صنعتی می پردازد.
این شرکت تنها یکی از 700 نظر عمومی را به رابرت لایتایزر، نماینده سازمان تجارت ایالات متحده، ابلاغ کرد و طی آن خواستار شد که اجزای یکی از تجهیزات کلیدی برای مجتمع جدید که تنها در چین به تولید می رسد از لیست 16 میلیارد دلاری تعرفه های بالقوه ای که ایالات متحده ممکن است بر چین اعمال کند؛ خارج سازد.
در نامه شرکت Fluor به لایتایزر در تاریخ 23 ژوئیه، کاتالینا کانان، مدیر جهانی انطباق تجارت (trade compliance) این شرکت، خواستار شد که تعرفه معین شده بر ماشین آلات مورد استفاده برای عملیات مایع سازی هوا یا گاز (liquefying air or gas) از لیست محصولات هدف تعرفه های جدید آمریکا خارج شود.
وی در این نامه خاطرنشان کرد: در غیر این صورت پروژه برای زمان قابل ملاحظه ای به تعویق می افتد و یا به دلیل افزایش هزینه ها و بی ثباتی به طور کلی لغو می شود.

تعداد بازدید : ۴۸۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید