بهینه سازی زمان صادرات محصولات پتروشیمی با بهره برداری ازکریدور ویژه

(شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷) ۱۱:۴۸

روند صادرات محصولات پتروشیمی کشورمان بزودی با راه اندازی کریدور صادراتی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تسهیل می شود.

امید شهیدی نیا مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درگفتگو با خبرنگار نیپنا درمورد مزیت کریدور صادراتی محصولات پتروشیمی گفت: از ابتدای سال برای اخذ مجوز لازم کریدور ویژه صادرات محصولات پتروشیمی با گمرک و اداره بندر جمهوری اسلامی مذاکراتی انجام شد و در صورت فراهم شدن تمام شرایط، ظرف چند ماه آینده این کریدور آماده بهره برداری خواهد بود .
وی افزود: مزیت اصلی این کریدور صادراتی ضمن کاهش بوروکراسی صادرات محموله ها منجر به کاهش زمان توقف محصولاتی صادراتی در درگاه ارسال خواهد بود و به روند صادرات کمک می کند انتظار نداریم که تاثیری در حجم صادرات داشته باشد اما زیرساختی برای طرح های آینده خواهد بود به عبارت دیگر زمان عبور محموله صادراتی از این کریدور ۴ برابر کاهش می یابد و موجب بهینه سازی زمان صادرات می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر  در مورد برنامه های دیگر تسهیل کننده امر صادرات در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر گفت: با شرکت راه آهن مذاکراتی انجام دادیم و قصد داریم از ظرفیت ریلی کشور نیز برای صادرات محصولات پتروشیمی به کشورهای CISو ترکیه و عراق استفاده کنیم. بستر و زیر ساخت لازم فراهم است و با توجه به امکان تحریم کشتیرانی می توانیم گزینه مبادی زمینی و ریلی را جایگزین کنیم.
شهیدی نیا که به عنوان رییس شورای راهبردی ماهشهر از طرف مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی انتخاب شده است در مورد مسئولیت اجتماعی پتروشیمی گفت: در گذشته اقدام ها از انسجام خاصی برخوردار نبود اما بعد از تشکیل شورای راهبردی هزینه کرد شرکت های پتروشیمی درامر مسئولیت اجتماعی هدفمند شد و الان شیوه این است که سالانه بودجه‌ای تصویب می شود و در اختیار فرماندار قرار می گیرد و در پروژه های سرمایه ای استان مطابق با پیشنهاد فرماندار هزینه می‌شود و هدف ما این است که کاری ماندگار برای مردم شهرستان صورت گیرد.

تعداد بازدید : ۶۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید