عزم دولت و مجلس در رفع موانع توسعه صنعت پتروشیمی

(شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷) ۱۱:۴۰

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که باید موانع توسعه صنعت پتروشیمی برداشته شود، گفت: در این زمینه همکاری دولت ومجلس اثر بخش خواهد بود.

محمد حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا به وضعیت صنایع پتروشیمی در خصوص اعمال تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: صنعت پتروشیمی در سالیان اخیر در مسیر توسعه قرار گرفته است و باید بر این نکته تاکید کرد که باید تکمیل زنجیره ارزش مورد توجه بیشتری قرار بگیرد تا به سوی کاهش خام فروشی گام برداریم.
وی افزود: با توجه به این که هم اکنون کشور درگیرنوعی جنگ اقتصادی است، باید تدابیر لازم اتخاذ شود و موانع بر سر راه توسعه صنعت پتروشیمی برداشته شود و بدون تردید همکاری دولت و مجلس اثر بخش خواهد بود.
حسن نژاد با تاکید بر لزوم هماهنگی بیشتر بین دولت و مدیران عامل پتروشیمی‌های کشورتصریح کرد: در شرایط جنگ اقتصادی اگر در زمان تحریم‌ها نیاز به اتخاذ تدابیری است، باید این هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌ها از هم اکنون صورت گیرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم در برابر نقشه‌های دشمن که اقتصاد کشور را هدف قرار گرفته از صنعت پر مزیت و ارزآور پتروشیمی صیانت و حفاظت کرده و کار را پیش ببریم تا این صنعت بتواند به اقتصاد ملی کمک کند.

تعداد بازدید : ۶۸۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید