ضرورت آگاه سازی مردم از فعالیت پتروشیمی ها در راستای مسئولیت های اجتماعی

(سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷) ۱۴:۰۱

رسالت شورای راهبردی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی آگاه سازی مردم، برقراری ارتباط و تامین نیاز آنها است.

به گزارش خبرنگار نیپنا، رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز سه شنبه (2 مرداد ماه) در شصت و چهارمین نشست شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اظهارکرد: سرمایه‌گذاری ابتدایی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ماهشهر و عسلویه نشان دهنده این است که از ابتدا نبوغ لازم وجود داشته و سرمایه‌گذاری به شکل جامع انجام شده است با توجه به اینکه ۳۰ هزار نفر بطور مستقیم در قالب واحد‌های صنعتی به جمعیت استان اضافه شده است باید در هزینه های استان هم شریک باشیم زیرابودجه دولتی بر اساس جمعیت ثبت شده تعیین می شود.
وی افزود : با خصوصی سازی هر شرکتی هویت حقوقی خود را یافته و هیچ تعهدی نسبت به خارج از فضای کارخانه خود ندارد اما با تشکیل شورای راهبردی، شرکت ها مسئولیت را برعهده گرفته اند و اقدام های بسیار خوبی تاکنون محقق شده است.
معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی با بیان این که اگر همت واحد‌های پتروشیمی نبود در شرایط کنونی به لحاظ توان اقتصادی دچار مشکل می شدیم گفت: با افزایش گفتمان دو طرفه با مردم آنها نیز شاهد تلاش واحد‌های صنعتی در سطح منطقه خواهند بود. رسالت شورای راهبردی نیز برقراری ارتباط با مردم و تامین نیاز آنها است.
وی تصریح کرد: امیدواریم شرکت های صنعت پتروشیمی نسبت به تامین مسئولیت اجتماعی متعهد باشند و  مردم را نیز آگاه کنیم.
بر اساس این گزارش عبدالرضا غلامی دبیر شورای راهبردی نیز در مورد اقدامات ۴ سال گذشته شورا گفت: قریب به ۷۰ میلیارد تومان مصوبه برای توسعه شهرستان توسط شورا در نظر گرفته شد که از این میزان ۵۸/۵ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت مولد که تولید کننده ثروت است مانند شبکه راه آهن تخصیص یافت که از این میزان ۳/۵ میلیارد تومان صرف ساخت مینی بیمارستان بندر امام خمینی بود که در چند ماه آینده بهره‌برداری می‌شود.

در ادامه محسن بیرانوند فرماندار شهرستان بندر ماهشهر نیز در این جلسه سیاست دولت را حمایت از بخشهای اقتصادی و توسعه شهرستان عنوان کرد و گفت رسیدگی به امورات مردم و مطالبات آنها در راس برنامه ما قرار دارد و هر سال بودجه‌ای تحت عنوان اعتبارات راهبردی برای توسعه منطقه در نظر گرفته می شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان ماهشهر خاطرنشان کرد: در گذشته به دلیل فقدان برنامه مدون برای توسعه با وجود تخصیص اعتبار راهبردی، رشد شهرستان مشهود نبود بر همین اساس برنامه ای ۴ ساله تحت عنوان برنامه توسعه متوازن امور عمرانی شهرستان بندر ماهشهر در ۲۳ فصل و ۵۴ برنامه و ۲۹۵ پروژه تهیه شده است در این برنامه که بر اساس شاخص های توسعه یافتگی و نیافتگی و همچنین سند برنامه ششم توسعه تدوین شده است انتظار می رود که بعد از ۴ سال به یک نقطه مطلوب و متعادل در کشور دست یابیم.
وی میزان سرمایه لازم برای اجرای پروژه های برنامه متوازن را حدود ۱۸۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت با اجرای پروژه‌های این برنامه نیاز استان برطرف خواهد شد. پروژه‌های جدید در بخش های امنیتی، انتظامی، فرهنگی،هنری مذهبی، قرآنی، ورزشی، اجتماعی، بهداشت و درمان، آموزش، امور عمرانی و تکمیل پروژه‌های ناتمام خواهد بود.

تعداد بازدید : ۶۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید