سرمایه گذاری 258 میلیون دلاری روسیه برای تولید پلی پروپیلن

(دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۵۷

جزئیات طرح پتروشیمی تایتن-پلیمر روسیه به ارزش 258 میلیون یورو اعلام شد.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاستیک نیوز یوروپ ، میخائیل ساتیاگینسکی، رئیس و بنیانگذار گروه تایتن (Titan group) به تازگی جزئیات  طرح بزرگ پتروشیمی این شرکت موسوم به تایتن-پلیمر را منتشر کرد.

این پروژه با هدف ساخت یک مجموعه تولید رزین پلی اتیلن ترفتالات (PET) و پلی اتیلن ترفتالات دو محوره جهت دار (BOPET) در منطقه بالتیک غربی  روسیه اجرایی می شود.

طرح یادشده به ارزش 258 میلیون یورو، توسط گروه پیشگام تولید پلیمر جی سی تایتن جی اس سی (GC Titan JSC) روسیه برنامه ریزی شد و قرار است تا سال 2022 میلادی در چهار فاز در منطقه ویژه اقتصادی Moglino واقع در منطقه پسکوف این کشور به بهره برداری برسد.

در قلب این مجموعه یک مجتمع تولید پلی اتیلن ترفتالات قرار دارد و در کنار آن یک مجتمع پایلوت تولید کو-پلی استرهایی (co-polyesters) با خواص ویژه و دو خط تولید فیلم پلی اتیلن ترفتالات دو محوره جهت دار به بهره برداری می رسد.

این اطلاعات را میخائیل ساتیاگینسکی، رئیس و بنیانگذار گروه تایتن (Titan group)، در یک نشست دولتی درون سازمانی در وزارت تجارت و صنعت فدرال روسیه مطرح کرد. تایتن 20 درصد از سرمایه مورد نیاز این پروژه را از محل اعتبارات خود تامین می کند.

ساتیاگینسکی طی سخنانی اظهار داشت: گروه ما در نظر دارد بخش مهمی از سرمایه پروژه را از طریق صندوق توسعه صنعتی روسیه (Industrial Development Fund)، مرکز صادرات روسیه (Russian Export Centre) و دیگر موسسات حامی طرح های توسعه ای تامین کند.

تعداد بازدید : ۵۰۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید