رشد شاخص با نقش آفرینی پتروشیمی ها

(شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۳۱

هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس با ۱۹۹ واحد، و پتروشیمی جم با ۲۷ واحد افزایش در میان شرکت هایی قرار گرفتند که بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس داشتند.

  به گزارش خبرنگار نیپنا، بورس تهران در نخستین روز کاری هفته رشد شاخص را تجربه کرد به طوری که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه، (30  تیرماه ) با افزایش ۵۱۸ واحدی به رقم ۱۰۸ هزار و ۲۹۵ واحد رسید.

 بر اساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۴۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۷۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۸۱۹ نوبت دادوستد بود.

شاخص کل هم وزن  با افزایش ۱۱۴ واحدی به عدد ۱۸ هزار و ۴۰۴ واحد دست یافت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۵۰۳ واحدی روی عدد ۱۱۷ هزار و ۱۶۷ واحد ایستاد. شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۱۹۶ واحدی به رقم ۷۷ هزار و ۹۸۷ واحد رسید که شاخص بازار دوم با افزایش  ۱۹۱۷ واحد عدد ۲۲۴ هزار و ۲۳۸ واحد دست یافت.  شاخص کل فرابورس ایران نیز با افزایش ۲ واحدی به رقم ۱۲۱۳ واحد رسید.

بر اساس این گزارش امروز معاملات  سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس با ۱۹۹ واحد، همراه اول ۳۰ واحد و پتروشیمی جم با ۲۷ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت کشتیرانی ج.ا.ا با ۲۹ واحد، فولاد خوزستان ۱۸ واحد و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۴ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

روند معاملات بازار سهام امروز هم‌زمان با داغ‌تر شدن فصل مجامع حول شرکت‌های سرمایه‌گذاری و همین‌طور تک‌سهم‌های گروه پتروشیمی و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری آنها گردش داشت. در این بین تک سهم‌های برخورداری از سهام شناوری پایین و یا سرمایه کوچک همچنان در اولویت معاملات معامله‌گران بازار سهام است.

رشد 2 واحدی فرابورس

شاخص فرابورس (آیفکس) در معاملات امروز بیشتر از 2 واحد رشد کرد و در جایگاه یک هزار و 213 واحدی قرار گرفت و در بازار فرابورس، بیش از 193 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش بیش از 2 هزار و 39 میلیارد ریال دادوستد شد.

در معاملات امروز نمادهای ارفع (آهن و فولاد ارفع)، بمپنا (عسلویه مپنا) و وگردش (بانک گردشگری) بالاترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشت.
تعداد بازدید : ۴۳۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید