امضای تفاهنامه همکاری 10 میلیارد دلاری باسف با چین

(شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۵

شرکت باسف آلمان به تازگی یک تفاهنامه همکاری به ارزش 10 میلیارد دلار را برای ساخت یک مجموعه بزرگ پتروشیمی در چین امضا کرد.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ شرکت باسف آلمان (BASF) به تازگی یک تفاهنامه همکاری (MoU) به ارزش 10 میلیارد دلار را برای ساخت یک مجموعه صنایع شیمیایی و پتروشیمی بزرگ در استان جنوبی گوانگ دونگ چین به امضاء رساند.
تفاهمنامه یادشده در حضور آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، و لی که چیانگ، نخست وزیر چین، امضاء شد. این یادداشت تفاهم شامل ساخت یک مجموعه موسوم به Verbund است که در واقع زنجیره ارزش یکپارچه ای به شمار می رود که در آن یک شرکت حوزه های فعالیت متنوعی را در سراسر فرآیند تولید مدیریت و اداره می کند.
باسف در تاریخ نهم ژوئیه عنوان کرد: هزینه برآورد شده برای این پروژه 10 میلیارد دلار (معادل هشت میلیارد و 500 میلیون یورو) است و بزرگترین سرمایه گذاری سینگل (single) شرکت باسف تا کنون محسوب می شود.
مجموعه جدید به طور کامل توسط این شرکت اداره می شود. انتظار می رود عملیات ساخت و ساز مجموعه یادشده که قرار است نخستین مجتمع های آن تا سال 2026 شروع به کار کنند؛ تا سال 2030 میلادی تکمیل شود.
این پروژه در فاز اول شامل تعدادی مجتمع پتروشیمی شامل یک واحد کراکر بخار با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن است.

تعداد بازدید : ۵۶۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید