عرضه اولیه 130 میلیون سهم پتروشیمی غدیر

(چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۲۲

همزمان با پایان عرضه اولیه تعداد 130 میلیون سهم پتروشیمی غدیر به روش ثبت سفارش فرایند تخصیص سهام در سامانه معاملاتی به قیمت هر سهم 170 تومان انجام شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، تعداد 130 میلیون سهم از یک میلیارد و 300 میلیون سهم معادل 10 درصد از کل سهام پتروشیمی غدیر ، امروز چهارشنبه 13 تیرماه در نماد «شغدیر» به خریداران عرضه شد که دامنه قیمت در این عرضه که به روش ثبت سفارش صورت گرفت از یک‌هزار و 650 ریال تا یک‌هزار و 700 ریال تعیین شده بود.

در این میان حداکثر تعداد سهامی نیز که هر شخص حقیقی و حقوقی در عرضه اولیه مجاز به خرید آن بود تعداد 2 هزار و 600 سهم اعلام شد که با مشارکت بیش از 146 هزار نفری خریداران، به هر کد معاملاتی تا سقف 886 سهم تخصیص یافت.

پیش از این مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر با بیان این که این شرکت یکی از 4 شرکت تولیدکننده PVC در کشور است که سود ده شدن آن مدیران این مجموعه را ترغیب به حضور در بازار فرابورس کرده است، گفته بود: طی 2 سال گذشته با آماده‌سازی شرکت برای افزایش تولید که شامل نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات و تعمیرات بنیادین کارخانه بود و از آنجا که ظرفیت اسمی این کارخانه تولید 120 هزار تن PVC در سال است، میزان تولید پتروشیمی غدیر نه ‌تنها به این رقم رسید بلکه از آن نیز عبور کرد و این شرکت سود ده شد.

 رشد شاخص درآخرین روز معاملاتی هفته

بورس تهران در آخرین روز معاملاتی هفته رشد شاخص را تجربه کرد به طوری که شاخص کل قیمت و بازده نقدی در پایان معاملات امروز چهارشنبه( 13 تیر ) با افزایش 143 واحدی به رقم 112 هزار و 490 واحد رسید.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 436 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 586 میلیون و 622 هزار سهم و اوراق مالی قابل  معامله طی 55 هزار و 806 نوبت داد و ستد بود.

شاخص کل هم وزن با کاهش 25 واحدی عدد 18 هزار و 705 واحد را تجربه کرد. همچنین  شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 19 واحدی به رقم 123 هزار و 282 واحد دست یافت، همچنین شاخص بازار اول با افزایش 115 واحدی در حالی به عدد 82 هزار و 608 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 236 واحدی به رقم 225 هزار و 189 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس با افزایش 2 واحدی به رقم یک هزار و 252 واحد دست یافت.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 137 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با 129 واحد و معدنی و صنعتی چادرملو با 98 واحد افزایش بیشترین تاثیر را بر محاسبه کل بورس به نام خود ثبت کردند و در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با 87 واحد، تاپیکو با 61 واحد و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با 45 وحاد کاهش بیشترین تاثیر منفی را بر برآورد این نمادگر به دوش کشیدند.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های احیا صنایع خراسان، مجتمع‌های گردشگری و رفاهی کارگزاران فارس، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، خدمات فنی فولاد یزد، بیمه میهن، حق تقدم خرید سهام ویتانا، حق تقدم خرید سهام شیشه‌سازی مینا، آرتاویل تایر، افرانت،گروه دارویی البرز، حفاری شمال، و داروسازی زهراوی، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های محورسازان ایرانخودرو، پتروشیمی آبادان، گروه مپنا، شکر شاهرود، تکنوتار، صنایع فولادی آلیاژی یزد، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان، پتروشیمی خارگ، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، داده پردازی ایران، سیمان داراب، معادن بافق، سایپا آذین، سیمان قائن، شیشه‌سازی مینا و حق تقدم خرید سهام آن متوقف شدند.

بر اساس این گزارش ، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از 252 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش کمتر از 83 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت. در تاپیکو نیز 100 میلیون سهم به ارزش کمتر از 17 میلیارد تومان کد به کد شد.

تعداد بازدید : ۹۰۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید