ورود سامسونگ به صنعت پتروشیمی ویتنام

(شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۶

شرکت کره ای سامسونگ در ساخت واحدهای پلی الفین مجموعه پتروشیمی لانگ سان ویتنام مشارکت می کند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، شرکت مهندسی سامسونگ (Samsung Engineering) به تازگی از قراردادهایی به ارزش 615 میلیارد و 300 میلیون وون کره جنوبی (معادل 548 میلیون دلار) برای ساخت دو مجتمع تولید پلیمر در ویتنام واقع در مجموعه پتروشیمی بزرگ لانگ سان (LSP) خبر داد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی این شرکت در بازار بورس کره جنوبی در تاریخ 27 ماه ژوئن، یک مجتمع پکیج B پلی اتیلن سنگین (Package B high density polyethylene) با ظرفیت تولید 450 هزار تن در سال قرار است با سرمایه ای حدود 338 میلیارد و 300 میلیون وون، در وونگ تائو واقع در جنوب ویتنام به بهره برداری برسد.

در بیانیه ای جداگانه شرکت مهندسی سامسونگ اعلام کرد: همچنین قرار است یک مجتمع پکیج C تولید پلی پروپیلن (Package C polypropylene) با ظرفیت 400 هزار تن در سال در همان محل با سرمایه ای نزدیک به 277 میلیارد وون ساخته شود.

تمامی قراردادهای یادشده از نوع lump-sum turnkey هستند.

مجموعه پتروشیمی لانگ سان نخستین مجموعه پتروشیمی این کشور به شمار می رود و پیش بینی می شود تا سال 2022 میلادی به یهره برداری برسد.

این پروژه که در 100 کیلومتر شهر هو شی مین قرار دارد؛  شامل یک کراکر با خوراک مخلوط (mixed-feed cracker) است که می تواند سالانه یک میلیون و 600 هزار تن انواع الفین را، بسته به مخلوط خوراک مورد استفاده، تولید کند. همچنین انتظار می رود پروژه جدید بتواند سالانه نزدیک به 2 میلیون و 700 هزار تن محصولات پایین دستی شامل پلی اتیلن و پلی پروپیلن به تولید برساند.

 

تعداد بازدید : ۵۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید