خوراک پایدار و امنیت اقتصادی دوگانه های مهم در جذب سرمایه گذاری

(چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۰

امنیت اقتصادی و ثبات قیمت خوراک می تواند در افزایش سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی موثر باشد و سرمایه گذاران را به این بخش جذب کند.

محسن خلیلی عراقی، عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران درگفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به این که صنعت پتروشیمی ایران به صنعتی برتر در سطح منطقه تبدیل شده است، گفت: ذخایر گسترده و بسیار مناسبی از نظر تامین خوراک در کشور وجود دارد که می تواند انگیزه‌ای مناسب برای کشورهایی باشد که صاحب فناوری بوده و با سرمایه گذاری در ایران می توانند محصولات تولیدی را به بازار کشور خود یا سایر کشورهایی که در آن بازاریابی انجام داده اند، منتقل کنند.
وی افزود: امنیت اقتصادی و ثبات قیمت خوراک از جمله دلایلی است که می تواند در افزایش سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی موثر باشد و سرمایه گذاران را به این بخش جذب کند.
خلیلی عراقی تصریح کرد: با استفاده از مزیت هایی که در تولید محصولات پتروشیمی وجود دارد می توان به قدرت برتر پتروشیمی در سطح منطقه تبدیل شد که البته تا حدودی به این مهم دست یافته ایم.
عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران عنوان کرد: ‌در کالاهایی که دارای مزیت است، به ویژه در کالاهایی که متکی به انرژی بوده و مانند صنعت پتروشیمی توان فنی و مهندسی در آن وجود دارد باید توجه ویژه‌ای به تولید انجام شود، زیرا این موضوع می تواند باعث شود تا پتروشیمی سهم مناسبی در بازار خارجی به دست آورد.

تعداد بازدید : ۵۸۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید