صعود شاخص بورس به قله ۱۱۵ هزار واحد

(دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷) ۱۶:۲۹

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۱۱۳ واحد دیگر رشد کرد و به ارتفاع ۱۱۵هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران امروز هم روندی صعودی داشت به طوری که در پایان معاملات امروز دوشنبه( 4 تیر ماه ) با افزایش 3 هزار و 113 واحدی به قله 115 هزار و 174 واحدی  رسید.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 957 میلیارد و533 میلیون تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 3 میلیارد و 142 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 176 هزار و 5 نوبت داد و ستد بود.

بر پایه این گزارش ، شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 195 واحدی عدد 19 هزار و 137 واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش سه هزار و 515 واحدی به رقم  127 هزار و 174 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش دو هزار و 296 واحدی به رقم 84 هزار و 680 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 6 هزا ر و 175 واحدی عدد  230 هزار و 18 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 29 واحدی روی رقم یک هزار و 317 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با 393 واحد ، گسترش نفت و گاز پارسیان با 372 واحد و ملی صنایع مس ایران با 238 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  مخابرات ایران با 45 واحد، ایران خودرو با 41 واحد و پرداخت الکترونیک سامان کیش با 20 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، قند نیشابور، ریشمک ، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، تولیدی ایران تایر، پتروشیمی شیراز، نیرو ترانس، شیشه و گاز، سیمان شرق، داروسازی روز دارو، بانک خاورمیانه، کاشی الوند، نیرو کلر، گروه صنعتی سپاهان، فرآورده‌های نسوز آذر، معدنی و صنعتی چادرملو، احیا سپاهان، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، داده پردازی ایران از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های گروه دارویی برکت، آلومینیوم ایران، واسپاری ملت، داده‌پردازی ایران، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، کارخانجات داروپخش، تولید مواد اولیه داروپخش، ریشمک ، قند ارومیه، مالیبل سایپا، ویتانا، ریل پرداز سیر، فنرسازی زر، لابراتوارهای رازک، معادن منگنز ایران، باما ، کارتن ایران، قند شیرین خراسان بازگشایی شد.

همچنین در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۵۰ میلیون سهم بانک تجارت به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. همچنین کمتر از ۴۴ میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان کد به کد شد. در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان کمتر از ۱۹ میلیون سهم به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان کد به کد شد در بیمه اتکایی امین نیز بیش از ۱۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان کد به کد شد، ۱۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری پردیس به ارزش بیش از ۱.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و در چرخشگر کمتر از ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد. کمتر از ۱۲ میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن تهران به ارزش بیش از یک میلیارد تومان و کمتر از ۱۲ میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن پردیس به ارزش ۱.۵ میلیارد تومان کد به کد شدند. ۱۰ میلیون سهم فولاد مبارکه نیز به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو بود. بیش از ۹ میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن شمال غرب به ارزش کمتر از ۹۰۰ میلیون تومان کد به کد شد و بیش از ۸ میلیون سهم پرداخت الکترونیک سامان کیش به ارزش کمتر از ۸.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

تعداد بازدید : ۴۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید