ساخت پتروشیمی زنجان با استفاده از فناوری های نوین

(سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷) ۱۴:۰۷

مدیر طرح‌های پتروشیمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی زنجان سرمایه بزرگی برای استان زنجان به لحاظ استقرار فناوری‌های نوین و حضور کارشناسان فنی خواهد بود.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی  طرح پتروشیمی زنجان علی‌محمد بساق‌زاده مدیر طرح‌های پتروشیمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی که روز گذشته (دوشنبه، 28 خرداد) پس از جلسه‌ای با قائم‌مقام مدیرعامل و کارشناسان فنی شرکت صنایع پتروشیمی زنجان و بازدید از سایت این کارخانه، گفت: افزایش 6.2 برابری سرمایه پتروشیمی زنجان طی سه سال گذشته و مشخص شدن و وجود سهام‌دار عمده در کنار استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، مایه امیدواری برای اتخاذ تصمیم‌های فوری و موثر و اقدام‌ فنی برای بهره‌برداری از طرح پتروشیمی زنجان است.
وی اظهار کرد: تجربه پتروشیمی لردگان که هم اکنون در حال ساخت است و از لحاظ فنی مشابهت‌های فراوانی با پتروشیمی زنجان دارد، قطعا کمک موثری برای تسریع در بهره‌برداری از پتروشیمی زنجان محسوب می‌شود.
وی فعالیت پتروشیمی زنجان را مایه توسعه و کارآفرینی در سایر زمینه‌ها در منطقه، از جمله در حوزه خدمات و دانش‌فنی دانست و گفت: اتفاقی که در کردستان و مهاباد با بهره‌برداری از کارخانه‌های پتروشیمی رخ داده و مایه توسعه در سایر حوزه‌ها نیز شده، در استان زنجان نیز رخ خواهد داد.
این مقام مسئول نسبت به حمایت از این طرح توسط مدیران عالی‌رتبه استان زنجان که در بدنه دولت حضور دارند، ابراز امیدواری و خاطرنشان کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آماده هر نوع پشتیبانی از این پروژه است.
پروژه پتروشیمی زنجان با 26درصد پیشرفت فیزیکی، برای تولید سه‌هزار تن اوره و دوهزارو50 تن آمونیاک در روز، در کیلومتر 30 جاده زنجان به بیجار واقع است و پس از خروج دولت از سهام‌داری این شرکت در مهر‌ماه 93 و تغییر در ترکیب سهام‌داران عمده، با بازتعریف طرح توجیهی فنی و اقتصادی و نظام تامین مالی، طی دوبار افزایش سرمایه، سرمایه ثبتی خود را از 560 به 3500 میلیارد ریال افزایش داد تا پیش‌پرداخت لازم را جهت استفاده از وام ارزی مصوب هیئت دولت از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، تامین کند.

تعداد بازدید : ۶۶۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید