ایران مستعدترین کشور برای ایجاد صنایع پتروشیمی است

(دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷) ۱۴:۰۹

رئیس اتاق مشترک ایران و آلمان گفت: کشورمان از نظر ذخایر نفت و گاز دارای بالاترین ذخایر است و می تواند مستعدترین کشور برای ایجاد صنایع پتروشیمی باشد.

رئیس اتاق مشترک ایران و آلمان درگفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: بانک جهانی در بخشی از گزارش جدید خود موسوم به دورنماهای اقتصاد جهان به معرفی بزرگترین تولیدکنندگان نفت و گاز درجهان پرداخته است که بر اساس آن ایران در بین قدرت‌های بزرگ تولیدکننده نفت و گاز جای گرفته است و این ویژگی در کنار ذخایر مناسب گاز ایران را به مستعدترین کشور برای ایجاد صنایع پتروشیمی تبدیل کرده است.
علی قصاعی درباره جذابیت‌های صنعت پتروشیمی ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی تصریح کرد:‌ایران به صورت بالقوه به دلیل دارا بودن ذخایر نفت و گاز شاگرد اول دنیاست بنابراین در جایی که این میزان از ذخایر نفت وگاز وجود دارد طبیعی است که طرح‌های سرمایه‌گذاری در این صنایع با استقبال خوبی مواجه است .
وی ‌دسترسی آسان و قیمت مناسب به سوخت را یکی از ظرفیت‌های مهم صنعت پتروشیمی برای سرمایه‌گذاری اعلام کرد و افزود: خوشبختانه اروپایی‌هابه صورت یکپارچه از برجام حمایت کرده‌اند که بسیار معنادار است و اگر به دلایل متعدد ترامپ از صحنه سیاسی جهان کنار رود این پتانیسل مثبت وجود دارد که سرمایه‌گذاران اروپایی و حتی آمریکایی به ایران ورود پیدا کنند .
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان با اشاره به ظرفیت‌های بالفعل سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی کشور،تصریح کرد:رفع مشکلات سیاسی و تامین منابع مالی از جمله موضوعاتی است که موجب می‌شود توسعه صنایع وابسته به نفت وگاز از جمله صنعت پتروشیمی از رونق مناسب برخوردار شود.

تعداد بازدید : ۵۹۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید