تداوم علاقه کشورهای اروپایی و آسیایی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران

(شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۲۱

چند شرکت چینی، ترکیه ای و انگلیسی در 2 ماه نخست سال 97 مذاکره های اثر بخشی را برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران انجام دادند.

حسین علیمراد مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر ابراز علاقه شرکت های مختلف خارجی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران، اظهار کرد: برخی از شرکت ها بخش خصوصی بطور مستقل اقدام به مذاکره با شرکت های خارجی می کنند و یا طرح هایی مشترک را تعریف می کنند و اگر هماهنگی های لازم با مدیریت برنامه ریزی و نیز مدیریت سرمایه گذاری انجام شود، مسیر این مذاکره ها تسهیل خواهد شد.
مدیرسرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: صنعت پتروشیمی ایران به دلیل وجود زیر ساخت های مطلوب و بازار 400 میلیونی منطقه از ظرفیت های مطلوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است و امید است شاهد تحول در این صنعت پیشرو باشیم.
وی ادامه داد: شرکت های مختلف و صاحب نام فعال درصنعت پتروشیمی علاقه مند به حضور درطرح های توسعه ای کشورمان هستند وشرکت های اروپایی و آسیائی توافقاتی را برای مشارکت درتوسعه صنعت پتروشیمی کشورمان طی ماه های اخیر به انجام رسانده اند و امیدوام بزودی و بتدریج این توافق ها اجرایی شوند.
علیمراد تصریح کرد: یکی از اهداف و سیاست های مدیریت سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی از جمله صندوقهای پروژه ارزی و ریالی در امرتوسعه صنعت پتروشیمی است و بدون تردید با اجرایی شدن قراردادهای جدید، جذب سرمایه گذاری های بین المللی جدید و استفاده از فناوری های نوین مسیر توسعه صنعت پتروشیمی را هموارخواهد کرد و وابستگی متقابل بین اقتصاد جهان و ایران و نهایتا رشد فنآوری را برای کشور به ارمغان خواهد آورد. در این را صنعت پتروشیمی میبایست از ابزارهای نوین تامین مالی و کمک سرمایه گذاران خارجی و بانکها و موسسات مالی بین المللی بهره مند بطور همزمان استفاده نماید.
وی با بیان این که در استراتژی توسعه نیازمند برنامه ریزی های جامع با همکاری تمام شرکت ها داخلی و خارجی هستیم، گفت: تعریف طرح های جدید باید با هماهنگی انجام شود تا در مراحل بعدی شرکت ها و طرف های سرمایه گذار با مشکلی مواجه نشوند. وی تصمیم اخیر دولت  مبنی بر تک نرخی شدن ارز را راهبردی صحیح و مناسب دانست که باعث ایجاد ثبات اقتصاد کلان کشور و محیط کسب و کار و در نتیجه حذف یکی از ریسکهای مهم جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور خواهد شد.

تعداد بازدید : ۷۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید