چهار میلیارد دلار در پتروشیمی مسجد سلیمان سرمایه‌گذاری شد

(سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۰۳

استاندار خوزستان گفت: برای اجرایی شدن پروژه عظیم پتروشیمی مسجدسلیمان بیش از چهار میلیارد دلار معادل 170 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

به گزارش نیپنا به نقل از  ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران و در حاشیه آغاز عملیات نصب تجهیزات فوق سنگین رآکتور در پتروشیمی مسجدسلیمان اظهار داشت: پروژه پتروشیمی مسجدسلیمان پیشرفت بزرگ اقتصادی است که در حال حاضر بیشتر تجهیزات و ماشین آلات مربوط به این صنعت وارد کشور شده یا در حال ورود به کشور است.
وی با بیان اینکه طبق برنامه زمانبندی امیدواریم تا خرداد ماه سال 98 این پروژه عظیم به بهره برداری برسد بیان کرد:در آینده نیز صنایع بزرگتری را که از یک سال و نیم پیش عملیات اجرایی آنها آغاز شده در خوزستان به بهره برداری می رسند.
استاندار خوزستان گفت: پالایشگاه گاز بیدبلند 2 خلیج فارس، پتروشیمی مسجدسلیمان و فولادسازی شهید جهان آرا منطقه آزاد اروند صنایع بزرگی هستند که تا سال آینده به بهره برداری می رسند و عمده تجهیزات این پروژه ها وارد کشور شده است.
وی گفت:امید است پروژه های پتروپالایش مسجدسلیمان و نیروگاه 500 مگاواتی برق منطقه زیلایی که متعلق به هاب انرژی منطقه است نیز سرعت بیشتری بگیرد.
شریعتی گفت: به زودی این هاب انرژی و منطقه ویژه انرژی مسجدسلیمان که در دست پیگیری است را مصوب و به بهره برداری می رسند اما زیرساخت های جاده ای و راه آهن را باید در ابتدا تقویت کرد.
وی تصریح کرد: با همراهی و همگرایی تمامی مسئولان پیشرفت های خوبی را برای مسجدسلیمان رقم خواهیم زد.
آیین آغاز عملیات اجرایی نصب تجهیزات فوق سنگین رآکتور آمونیاک با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی در شرکت پتروشیمی مسجد سلیمان برگزار شد.

تعداد بازدید : ۸۰۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید