راه اندازی طرح مشترک پتروشیمی شرکت ملی نفت فلات قاره چین و شل

(سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۰۳

شرکت شل اعلام کرد که در کنارواحد کراکر اتیلن یک میلیون و 200 هزار تنی جدید خود چند واحد تولید دیگر را نیز راه اندازی کرده و این طرح ها بزودی آغاز به کار کنند.

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی اویل اند گس ژورنال شرکت سی اس پی سی (CSPC) که طرح مشترک (50-50 JV) شرکت های نفت فلات قاره چین (CNOOC) و رویال داچ شل (Shell) هلند به شمار می رود؛ به تازگی واحد کراکر اتیلن دوم خود را در مجموعه پتروشمی فعلی این شرکت در منطقه توسعه اقتصادی و تکنولوژیکی دایابی (Daya Bay Economic & Technological Development Zone) واقع در شهر هویژو استان گوانگ‌دونگ چین راه اندازی کرد.
مجموعه پتروشیمی یادشده موسوم به نانهای (Nanhai complex) است.
واحدهای جدید ساخته شده توسط شرکت ملی نفت فلات قاره چین که شامل بزرگترین مجتمع تولید استایرن مونومر و پروپیلن اکساید (SMPO) چین در مرحله استارت آپ (startup) است؛ با بهره گیری از یکپارچه سازی (integration) گسترده با پالایشگاه های مجاور متعلق به این شرکت، ظرفیت مجموعه پتروشیمی یادشده را تا بیش از دو برابر افزایش می دهند.
علاوه بر افزایش ظرفیت تولید اتیلن، مجموعه پتروشیمی توسعه یافته از فناوری های اختصاصی شرکت شل شامل OMEGA، SMPO و Polyols برای تولید محصولاتی شامل اتیلن اکساید، اتیلن گلایکول، استایرن منومر، پروپیلن اکساید و پلی اویل های کیفیت بالا با ظرفیت هایی به ترتیب معادل 150، 480، 630، 300 و 600 هزار تن در سال استفاده می کند.

تعداد بازدید : ۵۲۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید