بلوغ شرکت های ایرانی در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی

(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۳:۱۱

قائم مقام وزیر نفت گفت: در دوره های نخست نمایشگاه نفت ایران، تنها خارجی ها در این صنعت شرکت می کردند تا محصولات خود را به ما بفروشند اما در حال حاضر شاهد بلوغ شرکت های ایرانی هستیم.

مرضیه شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر اهمیت این دوره از نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت:  حمایت از ساندگان ایرانی راهبرد وزارت نفت و شرکت تابعه است و باید به این نکته اشاره کرد  که اکنون شرکت های ایرانی، لوله های داخل چاه، پمپ های داخل چاهی و یا توربو کمپرسور تولید می کنند.

شاهدایی افزود: خوشبختانه هر سال دستاوردهای جدید در خصوص ساخت داخل و خودکفایی را شاهد هستیم که شامل طرح های جدید و طرحهایی است که در سطح بین المللی انجام می شود.

وی ادامه داد: از غرفه شرکت هایی که با ایران مراوده دارند بازدید کردم و شاهد هستیم  که دستاوردهای خوبی برای ایران آورده اند و شاهد همکاری های مطلوبی میان شرکت های ایرانی و خارجی هستیم.

شاهدایی با اشاره به بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه نفت افزود: رئیس جمهور نیز در جریان ساخت تجهیزات صنعت نفت قرار گرفت، به خصوص تجهیزات خاصی که بازدید کردند منحصر به فرد است و تولید برخی از آنها تنها در انحصار یک یا دو شرکت در جهان است.

 

 

تعداد بازدید : ۶۵۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید