گسترش همکاری های سوکار پلیمر با شرکت های ایرانی

(چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۲:۱۹

برنامه سوکار آذربایجان برای آغاز گسترش همکاری ها با شرکت های پتروشیمی ایران به زودی نهایی می شود.

ناظم ولی اف، رئیس دپارتمان علمی و فنی شرکت سوکار آذربایجان، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، در گفتگو با خبرنگار نیپنا با ارائه معرفی کوتاهی از سابقه و حوزه فعالیت های این شرکت افزود: سوکار در سال های اخیر فعالیت خود در هر دو بخش بالادستی و پایین دستی را تا حدود زیادی گسترش داده است و در حال حاضر نمایندگی ها و سرمایه گذاری های چشمگیری در نقاط مختلف دنیا دارد. سوکار پلیمر زیرشاخه مطرح ما در حوزه پتروشیمی به شمار می رود.

وی افزود: سوکار تواسته تا کنون نزدیک به 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان جذب و حدود 6 میلیارد دلار در کشورهایی شامل ترکیه، رومانی، اوکراین، گرجستان و سوئد سرمایه گذاری کند. 

ولی اف با اشاره به همکاری های نسبتا گسترده سوکار با ایران ادامه داد: این نهمین حضور ما در این رویداد بین المللی محسوب می شود و به دنبال امضای یک قرارداد پژوهشی با پژوهشگاه صنعت نفت ایران، پژوهشگاه شرکت سوکار مستقر در باکو همکاری نزدیکی را به ویژه در حوزه نانو تکنولوژی با طرف ایرانی آغاز کرده است.

رئیس دپارتمان علمی و فنی شرکت سوکار آذربایجان با اشاره به وسعت و سطح مشارکت در نمایشگاه امسال، همچنین یادآور شد: بازار ایران از ظرفیت های فراوانی برای شرکت های خارجی برخوردار است. برای نمونه در بخش پایین دستی برنامه داریم تا پایان امسال بخشی از مازاد ظرفیت تولید پلیمر و پتروشیمی خود را به ایران صادر کنیم.

او در پایان ضمن قدردانی از کیفیت و سازماندهی این دوره از نمایشگاه، اظهار داشت: امیدوارم علی رغم چالش های موجود بتوانیم همکاری خود با برادران ایرانی را بیش از پیش توسعه دهیم.

بیست و سومین نمایشگاه بینالمللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، از امروز یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ماه، در محل دائمی نمایشگاه­های بینالمللی تهران آغاز به کار کرد و در تاریخ چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به کار خود پایان میدهد. در این دوره از نمایشگاه  حدود چهار هزار شرکت داخلی و خارجی از 38 کشور جهان شامل آذربایجان، اتریش، اسپانیا، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، فرانسه، کرواسی، کره جنوبی، لهستان، هلند، هند، فنلاند، هنگ کنگ، بحرین، قزاقستان، موناکو، کانادا، لیختن اشتاین، عمان، دانمارک، تایوان، آمریکا، نروژ، استرالیا، برزیل، مالزی، سنگاپور و ایران حضور یافته­اند.

 

تعداد بازدید : ۵۵۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید