افزایش 5 میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

(سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۰:۵۵

از میان طرح های107گانه آینده صنعت پتروشیمی ۹ طرح در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است که بعد از راه اندازی ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت اضافه خواهد کرد.

    امید  شهیدی نیا مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در مورد برنامه‌های آتی  این منطقه در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: در سال جاری ۱۲ تفاهم‌نامه برای ایجاد طرحهای میانی و پایین دستی پتروشیمی منعقد شده است که در زمین های موجود منطقه جانمایی خواهد شد. محصولات این طرح‌ها بیشتر در زنجیره پروپیلن و متانول خواهد بود و درصورت پیشرفت مطابق برنامه تا ۳ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. سرمایه‌گذاری کل این طرح‌ها ۲.۵ میلیارد دلار است و برای ۱۷۰۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می کند

 وی افزود: در حال حاضر ۲۷ طرح در حال ساخت منطقه ویژه ویژه اقتصادی پتروشیمی پیشرفت  فیزیکی خوبی داشته‌اند و این طرحها نیز با ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری آغاز شده و انتظار می رود حدود ۲۵۰۰ شغل مستقیم ایجاد کند.

   شهیدی نیادر مورد طرح های توسعه ای فاز دوم ویژه اقتصادی پتروشیمی تصریح کرد:  از بین ۱۰۷ طرح آینده صنعت پتروشیمی ۹ طرح در منطقه ویژه ماهشهر خواهد بود که بعد از راه اندازی ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت اضافه خواهد کرد.

 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در مورد برنامه‌های این مرکز در  بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: ۲۰ طرح برای تولید در صنایع پایین دستی پتروشیمی آماده کردیم که سرمایه‌گذارانی که مراجعه می کنند به آنها ارائه خواهد شد و نمایشگاه فرصت خوبی است که اطلاعات امکان واگذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار میگیرد.

    همچنین در حوزه توانمند سازیHSE در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با چند شرکت خارجی جلساتی در خلال روزهای نمایشگاه برگزار خواهد شد و با توجه به اقدامات سال گذشته در زمینه آموزش و پدافند غیرعامل و مدیریت بحران امیدواریم در حاشیه نمایشگاه به این امر پرداخته و توان خود را در زمینه HSE ارتقا دهیم.تعداد بازدید : ۶۱۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید