توان تولید پلی اتیلن مکزیک افزایش می یابد

(سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۰۹:۴۱

مکزیک با هدف افزایش ظرفیت تولید پلی اتیلن خود چندین طرح توسعه ای را برنامه ریزی کرده است.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، منابع آگاه اعلام کردند: شرکت پمکس مکزیک بهره برداری 100 درصدی از واحدهای کراکر بخار خود را آغاز کرده است و برنامه دارد توان عملیاتی تولید پلی اتیلن خود را ظرف دو ماه آتی افزایش دهد. این اقدام در پی بهبود دسترسی به خوراک اتان صورت می گیرد.
فراهم آمدن خوراک بیشتر همزمان با عملیات تعمیر و نگهداری از پیش برنامه ریزی شده شرکت تولیدکننده پلیمر Braskem-Idesa مکزیک در اواسط ماه مه اتفاق می افتد. عملیات تعمیر و نگهداری یادشده مقدار چشمگیری از اتان تولیدی توسط پمکس را که مطابق قراردادی در اختیار شرکت Braskem-Idesa قرار می گیرد؛ برای استفاده خود پمکس فراهم می سازد.
مطابق قراردادی 20 ساله پمکس متعهد است که روزانه 66 هزار بشکه اتان مورد نیاز برای کراکینگ در مجموعه پتروشیمی اتیلنو XXI  (Etileno XXI) شرکت Braskem-Idesa در براکروث (Veracruz) مکزیک را تامین کند. اتیلن تولیدی در این مجموعه برای تولید گریدهای مختلف پلی اتیلن شرکت Braskem-Idesa به مصرف می رسد.
با شروع به کار مجموعه پتروشیمی یادشده در اوایل سال 2016 میلادی و آغاز تامین اتان Braskem-Idesa، حجم تولید اتیلن و پلی اتیلن شرکت پمکس به دلیل کمبود خوراک تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار گرفت و به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافت.
پمکس شرکت دولتی نفت و گاز مکزیک است که در زمینه اکتشاف، توسعه و تولید نفت خام، گاز طبیعی، میعانات گازی، پالایش، بازاریابی، توزیع فراورده‌های نفتی و همچنین تولید محصولات پتروشیمی فعالیت دارد.

تعداد بازدید : ۳۹۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید