ساخت یک مجتمع تولید استایرن جدید در چین

(دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۰:۳۴

یک مجتمع بزرگ استایرن منومر در چین تا سال 2020 راه اندازی خواهد شد.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاتس، شرکت آمریکایی ارائه دهنده خدمات تکنولوژیکی بجر لایسنسینگ (Badger Licensing) به تازگی اعلام کرد: شرکت پتروشیمی فوجیان گولی (Fujian Gulei Petrochemical) چین برنامه دارد در سال 2020 میلادی یک مجتمع تولید استایرن منومر (SM) بر مبنای اتیل بنزن (ethylbenzene-based) با ظرفیت 600 هزار تن در سال را در شهر ژانگ ژو این کشور راه اندازی کند.
بنا بر اعلام شرکت بجر،مجتمع یادشده بخشی از پروژه پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه Gulei است. عملیات طراحی مهندسی پایه در آستانه شروع قرار دارد و مطابق جدول زمانبندی انتظار می رود تکمیل مکانیکی و راه اندازی آن تا سال 2020 میلادی محقق شود.
این مجتمع تولید استایرن منومر که در منطقه توسعه اقتصادی Gulei (Gulei Economic Development Zone) واقع در شهر ژانگ ژو استان فوجیان راه اندازی می شود؛ از فناوری اختصاصی شرکت بجر موسوم به EBMax بهره خواهد برد.
برپایه این گزارش، قرارداد ساخت تعدادی مجتمع استایرن منومر در چین شامل مجتمع یک میلیون و 200 هزار تنی شرکت نفت و صنایع شیمیایی چجیانگ (Zhejiang Petroleum & Chemical) که در جزیره Daxiaoyushan، در شهر ژوشان استان چجیانگ ساخته می شود؛ به این شرکت آمریکایی واگذار شده است. مجتمع یادشده که یکی از بزرگترین تاسیسات استایرن منومر جهان خواهد بود؛ بنا بر بیانیه منتشر شده در سپتامبر سال 2017، در سال جاری میلادی راه اندازی می شود.
پتروشیمی هنگلی چین نیز شرکت بجر را برای مجتمع 720 هزار تنی تولید استایرن منومر خود در منطقه اقتصادی جزیره Changxing (Changxing Island economic zone) در شهر دالیان برگزیده است.

تعداد بازدید : ۵۸۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید