لزوم استفاده بهینه از خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی

(چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۱:۱۳

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: این مدیریت پیگیر استفاده از ساخت داخل است و این حرکت را محدود به کالا نمی‌داند و استفاده از خدمات فنی، مهندسی و تعمیراتی را نیز اثربخش می داند .

به گزارش خبرنگار نیپنا،قدرت الله فرج پورمدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پنجاهمین اجلاس روسای مجتمع های پتروشیمی در مورد مهمترین دستاورد های سال گذشته صنعت پتروشیمی گفت: سال گذشته ازجهت تولید یکی از بهترین سال های تولید صنعت پتروشیمی بود بطوری که تولید در کل صنعت حدود 54 میلیون تن وحدود ۶ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.
وی در مورد میزان فروش و صادرات گفت: صادرات صنعت ۲۲ میلیون تن به ارزش ۱۲ میلیارد دلار بوده که ۶ درصد به لحاظ مقدار و ۲۰ درصد به لحاظ ارزشی افزایش داشته است. در بخش فروش داخلی نیز حدود 17.5 میلیون تن فروش داشتیم که به لحاظ ارزش ۲۸ درصد و به لحاظ مقدار ۸ درصد افزایش فروش داشته و از این مقدار 9.3 میلیون تن صرف فروش خوراک بین مجتمعی بوده است.
وی در مورد دستاوردهای سال گذشته صنعت پتروشیمی گفت: راه اندازی فاز سوم پتروشیمی پردیس، وارد سرویس شدن توربین های پتروشیمی دماوند و تامین ۱۰۰ مگاوات برق فاز دوم واحد‌های پتروشیمی فاز دوم عسلویه، رفع انتقال گاز به پتروشیمی بندر امام از جمله فعالیت های سال 96 صنعت پتروشیمی بوده است.
فرج پور در مورد مهم‌ترین برنامه‌های سال جاری گفت: راه اندازی واحد متانول پتروشیمی مرجان با ظرفیت بیش از 1.6 میلیون تن و واحد متانول کاوه با ظرفیت 2.3 میلیون تن در حال نهایی شدن است. با وارد سرویس شدن این دو واحد به ایران از لحاظ حضور در بازار متانول منطقه نقش کلیدی می دهد. با هماهنگی در عرضه محصول در بازار منطقه می توانیم رقابت جهانی را به نفع خود پیش ببریم.
وی سال جاری را سال استفاده از کالای ایرانی دانست و گفت: مدیریت کنترل تولید پیگیر استفاده از ساخت داخل است و این حرکت را محدود به کالا نمی‌داند بلکه استفاده از خدمات مهندسی و تعمیراتی را در این حیطه دخیل می داند و با کمک روسای مجتمع ها این کار امکان پذیر خواهد بود.

تعداد بازدید : ۵۷۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید