تاکید مجلس بر توسعه متوازن صنعت پتروشیمی

(یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷) ۱۴:۴۷

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: جذب سرمایه گذاری های جدید با هدف تکمیل زنجیره ارزش‌ برای صنایع پایین دست پتروشیمی در اولویت قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاربا تاکید برحمایت مجلس از صنعت پتروشیمی با هدف کاهش خام فروشی و تولید محصولات نهایی گفت: دعوت از شرکت‌های بزرگ برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی، به‌ویژه صنایع پایین دست باید در سال جاری تداوم یابد.
اسدالله قره خانی تصریح کرد: تولید گاز ایران هم اکنون در بهترین وضع خود قرار داد، بنابراین باید از این ظرفیت برای افزایش صادرات گاز و همچنین رشد صادرات محصولات مختلف پتروشیمی استفاده کنیم.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: دعوت از شرکت‌های صاحب نام و دارای فناوری روز جهان برای سرمایه گذاری و نیز انتقال دانش فنی در صنعت پتروشیمی، به ‌ویژه صنایع پایین دستی پتروشیمی نیز باید با جدیت تداوم یابد تا شاهد تکمیل زنجیره ارزش باشیم.
وی تصریح کرد: متقاعد کردن شرکت‌های خارجی برای سرمایه گذاری در پروژه‌های نفتی به‌ویژه در میدان‌های مشترک و همچنین در بخش بازیافت نفت جزو الویت‌های وزارت نفت در سال 97 است.

تعداد بازدید : ۵۴۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید