برنامه ریزی برای تامین نیاز داخلی به الکیل بنزن خطی

(چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷) ۱۴:۲۵

محصولات تولیدی شرکت صنایع شیمیایی ایران افزون بر عرضه در داخل کشور به کشورهای هند، پاکستان، ترکیه و اندونزی صادر می شود.

به گزارش خبرنگار نیپنا، رضا نوروز زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هیئت همراه امروز چهارشنبه(22 فروردین ماه) از شرکت صنایع شیمیایی ایران که شامل واحد‌های خالص سازی، یوتیلیتی، تقطیر نفت سفید و غربال مولکولی است بازدید کردند.
بر اساس این گزارش ، داریوش حمیدی مدیر عامل شرکت صنایع شیمیایی ایران در مورد میزان تولید این شرکت اظهارکرد:  LAB ماده اولیه پودر شوینده تحت لیسانس UOP در کشور و دراین مجموعه تولید می‌شود که تولید سال گذشته ۱۱۹ هزار تن بوده که ۸۰ هزار تن در داخل مصرف شده و بقیه به کشورهای هندوستان، پاکستان، ترکیه و اندونزی صادر می‌شود.
وی ادامه داد: الکیل بنزن خطی ( LAB ) از پارافین تولید می شود به این شکل که بنزین سفید بعد از برش های خاص به بی کربنات تبدیل شده و در واحد غربال مولکولی بی کربنات شاخه ای از خطی جدا شده و به پالایشگاه بر می گردد و بی کربنات خطی بعد از هیدروژن گیری و در مجاورت اسید با بنزن ترکیب شده و به الکین بنزن خطی یا LAB تولید می شود.
حمیدی در مورد طرح توسعه این شرکت نیزگفت: خط تولید دوم این شرکت تا مرحله تولید پارافین در دوران تحریم توسط مهندسان خود شرکت احداث شد و بعد از برجام با شرکتUOP قرارداد بستیم و تا کنون ۹۰ درصد دانش فنی آن نیز منتقل شده است و یک سال و نیم دیگر به بهره برداری می‌رسد.
مدیر عامل شرکت صنایع شیمیایی ایران افزود:در طرح توسعه ای ظرفیت فعلی پارافین ۱۸۰ هزار تن است که از این مقدار ۱۰۰ هزار تن در کارخانه مصرف شده و ۸۰ هزار تن آن به هندوستان صادر می‌شود.
حمیدی با بیان این که خوراک نفت سفید از پالایشگاه اصفهان تامین می شود گفت: بنزن مورد نیاز نیز ازمجتمع پتروشیمی بندر امام تامین می‌شود.
وی برنامه سال جاری شرکت صنایع شیمیایی ایران را ادامه تولید و پیشبرد کارهای طرح توسعه عنوان کرد و خاطرنشان کرد که سرمایه طرح توسعه ۹۰ میلیون دلار است.

تعداد بازدید : ۱,۰۳۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید