لزوم انتقال دانش فنی و بهره گیری از فناوری های نوین از سوی سازندگان

(دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷) ۱۳:۲۵

شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سازندگان داخلی با هدف خود کفایی درتولید تجهیزات و قطعه های مورد نیاز در صنعت پتروشیمی حمایت می کند.

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر حمایت ازسازندگان ایرانی توانمند درمسیر توسعه صنعت پتروشیمی ایران اظهار کرد: امروزبا توجه به تدابیر  اتخاذ شده صنعت پتروشیمی در حال ورود به مرحله ای جدید از روند توسعه خود است و درراه تحقق این هدف سازندگان تجهیزات و قطعه های مورد نیاز درصنعت پتروشیمی کشورمان با بهره گیری از دانش روز جهان می توانند بیش ازگذشته نقش آفرینی کنند.
علی محمد بساق زاده تصریح کرد: خوشبختانه استفاده از قطعه ها و تجهیزات تولید داخل از سوی طرح های در حال ساخت پتروشیمی در مناطق مختلف کشورافزایش یافته است و بیشترطرح ها و مجتمع های پتروشیمی کشورمان به دنبال استفاده از توانائی های صنعتگران داخلی هستند.
وی ادامه داد: ازطریق توانمند سازی بخش خصوصی می توان به برنامه های پیش بینی شده در صنعت پتروشیمی دست یافت و انتقال دانش فنی ، بومی سازی فناوری ، ساخت داخل تجهیزات و مواد ، مورد حمایت کامل وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.
عضوهیئت مدیره شرکت ملی پتروشیمی با اشاره به این که انتقال دانش فنی و بهره گیری از فناوری های نوین باید ازسوی سازندگان ایرانی مورد توجه قرار بگیرد گفت: سازندگان تجهیزات صنعت در بخش های مختلف صنعت نفت در سال های اخیر به رشد قابل توجهی دست یافته و توانسته اند در تولید بسیاری از کالاها موفق عمل می کنند و انتظار می رود با همکاری شرکت های معتبر بین المللی سطح کمی و کیفی تولید خود را افزایش دهند.
بساق زاده برتلاش و فعالیت های شرکت ها و کمیته های خود کفایی دراستفاده حداکثری از توانمندی سازندگان برتر و موفق داخلی برای رفع نیازهای مجتمع‌ها و طرح های پتروشیمی تاکید کرد وگفت: با توجه به تجربه ارزنده شرکت ها و کمیته های خودکفایی در سال های اخیر در حوزه ساخت و تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز صنایع پتروشیمی، امیدواریم این تجربیات به سایر صنایع کشور نیز منتقل شود تا با همکاری بیشتر بتوانیم در مسیر توسعه با شتاب بیشتری حرکت کنیم.
مدیرطرح های تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهارکرد: شرکت های خارجی علاقه مند به حضور درکشورمان و همکاری در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی هستند و در این راستا ، امید است بتوان با انتقال دانش و فناوری های روز جهان، صنعت پتروشیمی ایران را که امروز ازارکان اقتصاد کشوراست در بالاترین سطح کمی و کیفی توسعه داد.
تعداد بازدید : ۹۸۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید