لزوم نهادینه شدن همگرایی در صنعت پتروشیمی با هدف رشد صادرات

(دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶) ۱۰:۲۴

عضو کمیسیون انرژی گفت: پتروشیمی، صنعتی صادرات محور ودرآمدزا برای کشور است و باید برای افزایش صادرات همگرایی در این صنعت نهادینه شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به این که زیرساخت‌های صنعت پتروشیمی ایران طی سال‌های گذشته توسعه یافته و محصولات این صنعت امروز حرف های زیادی با رقبای منطقه‌ای خود دارد، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی، صنعتی پیشرو، ارزش آفرین، اشتغال زا و همچنین درآمدزا برای کشورمان است و خوشبختانه افزون بر تامین کامل نیازهای داخل در زمینه صادرات نیز عملکردی قابل قبول را شاهد هستیم.
مجید ناصری نژاد، افزود: باید دولت و مجلس پشتیبان صنعت پتروشیمی باشند و مسیر را برای تکمیل زنجیره ارزش و توسعه بخش های میان دستی و پایین دستی با هدف تولید و صادرات محصولات نهایی تسهیل کنند وبدون تردید با توجه به وجود زیر ساخت های مطلوب ظرفیت توسعه در تمام ابعاد وجود دارد.
نماینده شادگان درمجلس، پتروشیمی را صنعتی با ارزش افزوده بالا دانست و افزود: این صنعت در سالیان اخیر با تکیه بر توان داخل و دانش روز جهان با توسعه خود توانسته است هم ایجاد ثروت برای کشوربه ارمغان آورد وهم برای اشتغال و افزایش آن مفید باشد.
وی با بیان این که باید از ظرفیت توسعه صنعت پتروشیمی بیش از پیش استفاده کنیم، تصریح کرد: توجه به ظرفیت این صنعت بدون شک سود بیشتری نصیب کشور خواهد کرد.
ناصری نژاد تاکید کرد: اکنون محصولات پلیمری و شیمیایی تولیدی د این صنعت حرف‌های زیادی با رقبای منطقه‌ای خود دارد و باید به سوی توسعه با شتاب بیشتری حرکت کنیم.

تعداد بازدید : ۶۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید