آغاز همکاری صنعت پتروشیمی با قطب علمی و آموزشی بهداشت حرفه ای کشور

(دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶) ۱۴:۲۱

کارگاه آموزشی اصول و مبانی طراحی سیستم های تهویه صنعتی با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

به گزارش نیپنا ، پیرو انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مدیریت HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی و قطب علمی و آموزشی بهداشت حرفه ای کشور؛ کارگاه آموزشی «اصول و مبانی طراحی سیستم های تهویه صنعتی» با هدف ارتقاء دانش تخصصی روسای بهداشت صنعتی و روسای برق و تهویه شرکت های پتروشیمی، توسط قطب علمی در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.
ماندانا آقابیگی رئیس بهداشت صنعتی مدیریت HSE در این خصوص گفت: این کارگاه به منظور افزایش تحقق الزامات بهداشت صنعتی درحوزه پایش و ارزیابی سیستم های تهویه صنعتی و همسوسازی فعالیت های انجام شده جهت بازطراحی و بهبود عملکرد سیستم های موجود در شرکت های پتروشیمی، برنامه ریزی شده بود که این امر با مشارکت فعال و حمایت همه جانبه شرکت های پتروشیمی محقق شد.
بر اساس این گزارش ، در این کارگاه، مباحث مختلفی از جمله انواع روش های تهویه صنعتی اعم از تهویه موضعی و عمومی، معیارهای طراحی هودها، اصول کانال کشی استاندارد، انواع هواکش ها، محاسبات مربوط به دبی و فشار سیستم و روش های بالانس فشار در کانال ها و ...آموزش داده شد.
در روز دوم کارگاه نشستی با اساتید و اعضای قطب علمی بهداشت حرفه ای کشور جهت آشنایی با توانمندی های قطب و شناسایی زمینه های همکاری مشترک بین دانشگاه و صنعت جهت تبادل موثر اطلاعات و تجربیات، انجام گرفت. از دیگر برنامه های کارگاه، بازدید از آزمایشگاه های عوامل شیمیایی، عوامل فیزیکی اعم از صدا، ارگونومی و کارگاه تهویه صنعتی قطب بوده است.

تعداد بازدید : ۴۲۰پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید